Polskie Radio
Section05
Jerzy Radziwiłowicz

"PolandJa" na ekranach kin. "To film o nas"

Do polskich kin w piątek weszła nowa polska komedia "PolandJa". To opowieść o współczesnych Polakach potraktowana z przymrużeniem oka. Na ekranie plejada gwiazd: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Borys Szyc, Ewa Błaszczyk i Marek Bukowski. Joanna Sławińska rozmawiała z twórcami filmu, w tym w reżyserem obrazu Cyprianem Olenckim. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Radziwiłowicz iza kuna kino Borys Szyc Ewa Błaszczyk Joanna Sławińska film polski

"Proces" i inne lektury. Dwójka zaczytana jesienią

W jesiennej ramówce Dwójki w paśmie "Książka do słuchania" czeka na Państwa siedem premierowych adaptacji znakomitych dzieł polskiej i światowej literatury. Wśród nich - "Proces" Franza Kafki w interpretacji Piotra Adamczyka.
Zobacz więcej na temat:  Bruno Schulz Czesław Miłosz Franz Kafka Gilbert Chesterton Grzegorz Małecki Jerzy Radziwiłowicz książki literatura Mariusz Benoit Piotr Adamczyk Sławomir Mrożek Stanisław Lem Stefan Żeromski Wiktor Zborowski Wojciech Żołądkowicz

Wieczór ze słuchowiskiem: "Gorbunow i Gorczakow"

W sobotni wieczór radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na słuchowisko według poematu Josifa Brodskiego pt. "Gorbunow i Gorczakow" w adaptacji i reżyserii Romany Bobrowskiej z Polskiego Radia Kraków. Początek godz. 22.30. Premiera słuchowiska odbyła się w 1996 roku. 24 maja przypada 75. rocznica urodzin nieżyjącego już Noblisty z 1987 roku.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Radziwiłowicz Josif Brodski Polecamy Romana Bobrowska słuchowisko