X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Karina Terzoni

1 mila wystarczyła, żeby się zakochać

Poznali się podczas biegu dla kobiet na 1 milę. On odpowiadał za organizację, ona wygrała ten bieg."Gdy zobaczyłem tę blond burzę włosów, która śmignęła na trasie nie mogłem uwierzyć, że dziewczyny mogą aż tak szybko biegać. To było pierwsze spotkanie, ale do pierwszej randki minęło trochę czasu" – mówi Dominik Gosk biegacz długodystansowy, trener biegania z DD Running Team.
Zobacz więcej na temat:  bieganie aktywność fizyczna zdrowie STYL ŻYCIA Walentynki Czas na sport Karina Terzoni

Trenuj zimą za darmo!

Początek roku to czas, kiedy planujemy kalendarz startowy, a organizatorzy największych biegów oferują bezpłatne treningi. Dzięki profesjonalnie przygotowanym planom treningowym i spotkaniom prowadzonym przez doświadczonych trenerów możemy dobrze się przygotować do maratonu, półmaratonu czy np biegu na dystansie 10 km. My odwiedziliśmy z kamerą treningi Winter Run organizowane przez Biegnij Warszawo. 
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna bieganie zdrowie i dieta zdrowie STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Polskie dzieci coraz szybciej tyją i stronią od sportu

Z danych opublikowanych przez Instytut Żywności i Żywienia podczas IV Narodowego Kongresu Żywienia wynika, że polskie dzieci są drugie od końca w Europie pod kątem aktywności fizycznej. Co czwarte dziecko w naszym kraju ma problem z nadwagą lub otyłością. Zaledwie 20 % uczniów uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.  
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA aktywność fizyczna dieta zdrowie i dieta zdrowie otyłość Czas na sport Karina Terzoni

Czy każdy może być Ironmanem ?

Ironman Triathlon czyli 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu. Czy każdy może się porwać na taki wysiłek? Jak się do niego przygotować, jaki trzeba mieć sprzęt i jakie musimy spełnić warunki? Opowiada Maciej Komorowski, triathlonista amator, który łaczy intensywne treningi z byciem aktywnym tatą i przedsiębiorcą.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna triathlon zdrowie zdrowie i dieta Karina Terzoni Czas na sport

Sportowy Dzień Babci i Dziadka!

Z raportu MultiSport Index 2018 wynika, że aktywność Polaków bardzo drastycznie spada wraz z wiekiem. Aż 47 proc. Polaków powyżej 60 roku życia nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jednak do regularnego ruchu przekonać może aktywność rodzinna, ponieważ aż 40 proc. aktywnych seniorów przyznaje, że najchętniej ćwiczy z bliskimi.
Zobacz więcej na temat:  Czas na sport aktywność fizyczna zdrowie i dieta zdrowie senior Dzień Babci STYL ŻYCIA Karina Terzoni

Dlaczego warto chodzić po schodach?

Już od czterech lat w drugą środę stycznia Amerykanie świętują Narodowy Dzień Chodzenia po schodach czyli National Take the Stairs Day. Celem obchodów jest walka z otyłością i siedzącym trybem życia. Dla osób stroniących od ruchu może to być impuls do jakiejkolwiek aktywności, dla wysportowanych inspiracja do spróbowania nowej dyscypliny np. biegania po schodach.
Zobacz więcej na temat:  bieganie aktywność fizyczna zdrowie i dieta zdrowie Czas na sport Karina Terzoni

Na czym polega analiza składu ciała?

Coraz częściej współpracę z trenerem personalnym czy dietetykiem zaczynamy od ważenia, mierzenia i analizy składu ciała. Pomiary zarezerwowane kiedyś tylko dla sportowców dzisiaj są w pełni dostępne niemal w każdym klubie fitness. Wyniki ułatwiają kontrolowanie postępów, dobór efektywnej metody treningowej oraz diety. Na czym polega taka analiza i jakich informacji może nam dostarczyć? O tym w rozmowie z Piotrem Paluchem, trenerem personalnym EMS FitXpress.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta Czas na sport Karina Terzoni

Not Ordinary Girl

 "Każda, z pozoru zwykła dziewczyna, ma w sobie dziewczynę niezwykłą. Musi ją tylko odkryć w odpowiednim momencie". Ta myśl towarzyszyła autorce Aleksandrze Szmigiel przy tworzeniu projektu o lekkoatletkach. Postanowiła sportretować wspaniałe dziewczyny, które dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy, osiągnęły sukces.Wybrały sport, który wiąże się z poświęceniem oraz walką zarówno z przeciwnikami, jak i z samym sobą.
Zobacz więcej na temat:  fitness aktywność fizyczna STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni