X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krajowa Rada Sądownictwa

Barbara Piwnik: wymiar sprawiedliwości wymaga zmian

KRS wyłoniła we wtorek 20 kandydatów na sędziów w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz 7 osób do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Przed siedzibą KRS trwa protest Obywateli RP. W obradach Rady uczestniczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawę komentowała Barbara Piwnik, sędzia Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, była minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  krs Sąd Najwyższy prawo Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa

Piotr Andrzejewski: sędziowie są sługami sprawiedliwości

Krajowa Rada Sądownictwa wyłoniła siedmioro kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz zajmie się rozpatrzeniem kandydatur do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. W Polskim Radiu 24 prace nad reformą sądownictwa komentował mecenas Piotr Andrzejewski, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Piotr Andrzejewski

Michał Szczerba: konstytucja jest najwyższym prawem RP

Krajowa Rada Sądownictwa ma dziś kontynuować rozpoczęte w zeszły czwartek posiedzenie w sprawie kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. Rada zajmie się obsadą dwóch izb: nowo powstałej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, w której do obsadzenia jest 20 miejsc oraz Izby Cywilnej, w której jest 7 wakatów. O reformie sądownictwa mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Szczerba Krajowa Rada Sądownictwa Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy

Ekspert: KRS powinna mieć więcej czasu na wybór sędziów SN

Krajowa Rada Sądownictwa rekomendowała 13 osób na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego. W czwartek wybrano 12 kandydatur do Izby Dyscyplinarnej, a w piątek KRS zdecydowała, że przedstawi prezydentowi jednego sędziego do nominacji na stanowisko sędziego SN w Izbie Karnej.  - Trudno uwierzyć, że członkowie rady mieli okazję zapoznać się z dorobkiem wszystkich kandydatów – ocenił przebieg prac KRS w Polskim Radiu 24 Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy sądownictwo krs Krajowa Rada Sądownictwa Polskie Radio 24 Polityka PR24

Jacek Sasin: opozycja wywołuje chaos wokół wyboru sędziów

– Bardzo dobrze, że ten proces naboru ruszył, bo chcielibyśmy żeby atmosfera wokół Sądu Najwyższego uspokoiła się – podkreślił Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Odniósł się w ten sposób do rozpoczęcia wysłuchań kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. – Spotęguje to tylko obecny chaos prawny – odpowiedział Paweł Rabiej, poseł Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa krs

12 kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN z poparciem KRS

Krajowa Rada Sądownictwa w tajnym głosowaniu wybrała 12 kandydatów na członków Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Do obsadzenia jest 16 stanowisk, dlatego w ponownym głosowaniu członkowie KRS wybiorą jeszcze czterech kandydatów spośród 6-ciu, którzy uzyskali najwięcej głosów. Sprawę komentowali na antenie Polskiego Radia 24: Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita), prof. Henryk Domański (politolog, Polska Akademii Nauk) oraz prof. Czesław Kłak (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej).
Zobacz więcej na temat:  polityka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa

Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS?

– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Krzemiński Trójka Arkadiusz Myrcha krs Bartłomiej Wróblewski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa POLSKA

Prawnik Ordo Iuris: węzeł prawny wokół SN może się stać węzłem gordyjskim

Krajowa Rada Sądownictwa zajmuje się kandydaturami na sędziów Sądu Najwyższego. We czwartek omawiana jest obsada Izby Dyscyplinarnej. - Osoby przyspieszające wybór sędziów, szczególnie do Izby Dyscyplinarnej, mogą myśleć, że lepiej powołać ich wcześniej, żeby nie mieć później problemu z treścią orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jakie by ono nie było – mówił w Polskim Radiu 24 adw. Filip Wołoszczak, prawnik Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy krs Krajowa Rada Sądownictwa Ordo Iuris Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE