Polskie Radio
Section05
Krystyna Pawłowicz

Jerzy Owsiak komentuje sądową porażkę z Krystyną Pawłowicz

Jako kuriozalny określił w piątek Jerzy Owsiak czwartkowy wyrok warszawskiego sądu, nakazujący mu przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. - Dostałem wyrok za przekroczenie prędkości w stojącym samochodzie - mówił szef Fundacji WOŚP. Posłanka Pawłowicz, odnosząc się do wyroku, napisała w piątek na Twitterze: "Wygrałam drugi proces cywilny z J. Owsiakiem. Musi przeprosić. Teraz procesy karne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Owsiak Krystyna Pawłowicz sąd

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo

Prof. Krystyna Pawłowicz: sądy mają pełne poczucie bezkarności

- Informacja o decyzji SN zaskoczyła mnie. Rok temu, kiedy zmieniały się przepisy dotyczące wieku sędziów, nie wzbudziło to takiego zainteresowania. Sądy, a zwłaszcza Sąd Najwyższy łamią w tej sytuacji wszystkie obowiązujące zasady prawne i kompromitują się - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, komentując decyzję Sądu Najwyższego o zawieszeniu stosowania części przepisów ustawy o SN. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Krystyna Pawłowicz prawo

Posłanka PiS oczekuje od premiera informacji o uchodźcach

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz opublikowała na Twitterze pismo skierowane do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, w którym prosi o wyjaśnienia w sprawie przyjmowania przez Polskę migrantów i uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie Krystyna Pawłowicz Mateusz Morawiecki Joachim Brudziński premier MSWiA uchodźcy Prawo i Sprawiedliwość

"To jest oszczerstwo wymierzone w państwo polskie"

Według doniesień medialnych, irlandzka sędzia Aileen Donnelly zapowiedziała skierowanie do Trybunału Sprawiedliwości UE pytania o to, czy reforma systemu sprawiedliwości w Polsce nie stanowi zagrożenia dla uczciwego procesu Polaka broniącego się w Irlandii przed ekstradycją. W Polskim Radiu 24 komentarz Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS i prawniczki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krystyna Pawłowicz Artur Wdowczyk Krajowa Rada Sądownictwa Irlandia sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość