X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Maciej Jastrzębski

Moskwianie oddali hołd zamordowanemu Borysowi Niemcowowi

Tysiące osób zebrało się w centrum Moskwy, aby uczcić pamięć lidera opozycji Borysa Niemcowa. Polityk został zastrzelony 27 lutego 2015 roku w centrum stolicy Rosji. „Marsz pamięci” w Moskwie ma również charakter demonstracji antyputinowskiej. O uroczystościach upamiętniających Borysa Niemcowa mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Niemcow Rosja Moskwa protest Władimir Putin Maciej Jastrzębski

Rosjanie oskarżeni o ingerencję w wybory USA. Będzie proces?

– 13 Rosjan, w tym 12 pracowników firmy Internet Research Agency z Petersburga już od 2014 roku prowadziło kampanię, która miała uderzać w amerykański system polityczny, a później osłabić pozycję Hilary Clinton – mówił z Waszyngtonu Marek Wałkuski odnosząc się do aktu oskarżenia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Państwo Islamskie Dariusz Rosiak Maciej Jastrzębski Marek Wałkuski USA Donald Trump Wojciech Jagielski Angela Merkel Martin Schulz Niemcy RPA Benjamin Netanjahu Izrael

Moskwa oddaje hołd ofiarom represji politycznych

W Moskwie trwa akcja „przywracania imion”, poświęcona pamięci ofiar stalinowskich represji. Zorganizowana został w przeddzień obchodzonego w Rosji Dnia Pamięci Ofiar Represji Politycznych. Jej inicjatorami są stowarzyszenie „Memoriał” i organizacje broniące praw człowieka i wolności obywatelskich. Na temat wydarzenia mówił w magazynie „Świat w Powiększeniu” Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Moskwa prawa człowieka Maciej Jastrzębski stalinizm Aleksander Sołżenicyn

Demonstracje opozycji w Rosji. Zatrzymano ponad 250 osób

W 27 miastach Federacji Rosyjskiej demonstrowała opozycja. Łącznie w protestach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. – Były to demonstracje solidarności z programem wyborczym Aleksieja Nawalnego i samym Nawalnym, który od kilku dni przebywa w moskiewskim areszcie – mówił w PR24 korespondent Polskiego Radia Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Moskwa Rosja opozycja protest Aleksiej Nawalny Maciej Jastrzębski

Trump w Polsce. "Polska pokazała, że jest przyjacielem"

Polska znalazła się w cywartek w centrum uwagi Amerykanów. To za sprawą wizyty w Warszawie Donalda Trumpa, która była szeroko relacjonowana w mediach w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie stacje telewizyjne eksponowały owacyjne przyjęcie przywódcy USA, jego deklaracje w sprawie NATO i Rosji oraz słynny już uścisk dłoni pierwszych dam.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Jan Pachlowski Maciej Jastrzębski Rosja Wojciech Cegielski

Rosyjskie media o wizycie Donalda Trumpa w Polsce

 - Rosyjskie media niewiele miejsca poświęcają wizycie Donalda Trumpa w Polsce, ponieważ Władimir Putin chce się spotkać z amerykańskim prezydentem i zabiega o to od ponad pół roku – powiedział w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski. Dodał, że po wizycie Donalda Trumpa w rosyjskiej prasie może się jednak pojawić wiele komentarzy, gdyż jest to ważny temat z punktu widzenia Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Rosja Władimir Putin Maciej Jastrzębski Unia Europejska

Protest przeciwko korupcji w Rosji. Setki zatrzymanych

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został skazany na 30 dni aresztu. Moskiewski sąd uznał, że opozycjonista jest winien wielokrotnego naruszenia ustawy o organizacji zgromadzeń. Aleksiej Nawalny został zatrzymany przed kamienicą, w której mieszka. Był również podejrzany o nieposłuszeństwo wobec policjanta. W audycji Świat w Powiększeniu o protestach mówił Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa protest Petersburg korupcja Maciej Jastrzębski Aleksiej Nawalny Dmitrij Miedwiediew

Prezydent w Gruzji. „Gruzini cenią nas za skuteczność”

W poniedziałek rozpocznie się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Gruzji. Będzie poświęcona zarówno kwestiom stosunków dwustronnych, jak i sprawom międzynarodowym. Chodzi m.in. o integrację Gruzji z UE i NATO, jak i konflikt tego kraju z Rosją. O relacjach polsko-gruzińskich w Polskim Radiu 24 mówił Mariusz Maszkiewicz, ambasador RP w Gruzji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gruzja Andrzej Duda Rosja prezydent Maciej Jastrzębski NATO Unia Europejska