Polskie Radio
Section05
Maciej Jastrzębski

Chiny i Rosja stworzą wielką superagencję informacyjną?

Chiny i Rosja - oba kraje mają wielkie aspiracje i oba nie są najlepiej postrzegane na arenie międzynarodowej. Rosjanie starają się zdobyć szacunek, stawiając znak równości między słowami "szanować” i "bać się”. To prowadzi do tego, że świat zaczyna obawiać się Rosji. A Chiny mają podobny pomysł na to, by pozostawać w centrum uwagi - o tym mówili w Jedynce korespondenci Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Rosja Tomasz Sajewicz Paweł Lekki Maciej Jastrzębski

Czy UE pada ofiarą wewnętrznych sporów w Berlinie?

Ministrowie spraw wewnętrznych i finansów Niemiec nawołują do spowalniania lub powstrzymania napływu migrantów. Utrzymanie kontroli granicznych oznacza, że kanclerz Angela Merkel ugięła się pod presją. Czy UE traci główną siłę powodującą integrację i otwartość Wspólnoty?
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Europa imigranci w Europie Niemcy uchodźcy Więcej świata Beata Płomecka Maciej Jastrzębski Jarosław Kociszewski

Spotkanie Obama - Putin. Czy przyniesie przełom?

Różne kraje, różne spojrzenia na świat. W nowym cyklu audycji "Od Wschodu do Zachodu" w bezpośrednich połączeniach między korespondentami Polskiego Radia pokazujemy, jak na najważniejsze problemy patrzą mieszkańcy Chin, Rosji, USA i Europy. W premierowym odcinku o tematach ważnych z punktu widzenia Waszyngtonu i Moskwy mówili Marek Wałkuski i Maciej Jastrzębski.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Jastrzębski Marek Wałkuski papież Franciszek Rosja USA