Polskie Radio
Section05
Marek Suski

Drugi dzień kongresu 590. Suski: możemy być dumni z dokonań naszych przedsiębiorców i naukowców

- To miejsce, w którym możemy poczuć się naprawdę dumni z polskiej gospodarki oraz rozwoju - powiedział o Kongresie 590 wiceszef klubu PiS Marek Suski, który w tym roku otrzymał tytuł Ambasadora Kongresu. Marek Suski dodał, że obecni w Jasionce przedsiębiorcy to "najlepsi z najlepszych" w skali całego świata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 Marek Suski Andrzej Duda prezydent debata

Beata Płomecka z Nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Beata Płomecka, wieloletnia korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, została laureatką tegorocznej Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Członkowie Rady docenili dziennikarkę za rzetelne przygotowywanie materiałów, znakomity warsztat korespondenta, świetne zorientowanie w prezentowanych tematach oraz znajomość zawiłości problemów dotyczących Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka Polskie Radio W POLSKIM RADIU społeczeństwo POLSKA Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Marek Suski

Suski o swojej wypowiedzi na temat UE: w stosunku do Polski też używa się ostrych słów i nieprawdziwych oskarżeń

- Chcemy być w Unii Europejskiej, ale na partnerskich zasadach. Próbuje się nas traktować gorzej, choć na to nie zasłużyliśmy - powiedział poseł PiS Marek Suski. Jak mówił, "to my byliśmy pod okupacją", a "ci, którzy byli okupantami, dziś nas pouczają, jak mamy żyć".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski PiS polityka Trybunał Konstytucyjny Armia Krajowa Unia Europejska Parlament Europejski Węgry Polska w Unii Europejskiej Bruksela

"Nie zgodzimy się na takie traktowanie". Marek Suski tłumaczy się ze swoich słów pod adresem Brukseli

- Użyłem ostrych słów, żeby dotarło do Brukseli, że nie zgodzimy się na takie traktowanie, bo nie jesteśmy podludźmi i nie będziemy się godzić na to, że będziemy traktowani gorzej niż inne narody w UE - mówił we wtorek poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do swojej wypowiedzi o "okupancie brukselskim".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Marek Suski Bruksela Polska w Unii Europejskiej polityka

"Gra w orkiestrze Putina i Łukaszenki". Marek Suski o Frasyniuku

Jako "skandaliczne" poseł Marek Suski (PiS) ocenił słowa b. opozycjonisty w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach. - To atak na Polskę, próba osłabienia naszego państwa oraz gra w orkiestrze Putina i Łukaszenki - podkreślił. Chodzi o wypowiedź, w której Frasyniuk określił żołnierzy zabezpieczających granicę z Białorusią, jako "śmieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski polityka Władysław Frasyniuk Białoruś emigracja kryzys migracyjny Wojsko Polskie