Polskie Radio
Section05
Marek Suski

Suski: KE nie ma podstaw do nałożenia kar finansowych na Polskę

– Polski rząd musi przypomnieć TSUE, że w Polsce istnieje system prawny i zgodnie z nim Polska ma prawo podejmować decyzje, które podjęła. Rząd będzie dyskutował z KE i będzie tłumaczył, że w innych krajach takie rozwiązania funkcjonują i inne kraje nie są karane przez UE – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marek Suski Bartłomiej Graczak sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE

"Prawie takie same rozwiązania funkcjonują w innych krajach". Sasin o projekcie ustawy medialnej

- Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji da nam narzędzia, by chronić rynek medialny przed próbą agresywnego przejęcia, na przykład przez kapitał rosyjski czy chiński - mówił w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. Zaznaczył, że prawie takie same rozwiązania funkcjonują w innych krajach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media ustawa Marek Suski Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość

Problemem nie presja z USA, a sejmowa arytmetyka. Suski o projekcie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji

Poseł PiS Marek Suski przewiduje, że presja Stanów Zjednoczonych nie spowoduje wycofania się przez formację rządzącą z projektu ustawy medialnej. Zakłada on, że koncesję na nadawanie będą mogły uzyskać podmioty z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) pod warunkiem, że nie będą zależne od innych podmiotów spoza EOG.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski TVN polityka prawo KRRiT

Suski o Tusku: nasłany przez Merkel na Polskę wykonawca niemieckich interesów

- Nasłany przez Angelę Merkel na Polskę wykonawca niemieckich interesów straszy i grozi demokratycznie wybranej władzy. Tymczasem wielkie przekręty związane z politykami PO i PSL były za rządów Platformy w koalicji z ludowcami - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold polityka Donald Tusk Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

Suski: Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie nie mówił o Donaldzie Tusku

- Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na kongresie PiS nie mówił o Donaldzie Tusku - powiedział dziennikarzom poseł PiS Marek Suski. - Prezes PiS mówił, że należy postawić na rozwój, na dobrobyt Polaków, aby dzielić się wszystkimi sukcesami z ogółem społeczeństwa, a nie tylko z wybranymi grupami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  PiS Jarosław Kaczyński Marek Suski Donald Tusk PO POLSKA polityka

"Opozycja nie jest zjednoczona, a prawica tak". Marek Suski o odzyskaniu większości w Sejmie

– Jeśli chodzi o głosowania, to liczy się, czy jest większość, czy nie. A czy to jest większość samego klubu PiS, czy większość PiS plus kilka osób współpracujących, które nie chcą przyjść do klubu, to nie ma większego znaczenia. Chodzi o to, żeby była większość dla przyjmowania ustaw, dla odrzucania jakichś głupich pomysłów opozycji – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Suski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka PiS Sejm Marek Suski Beata Michniewicz

Marek Suski: zablokowanie pomysłu zwołania szczytu UE-Rosja jest sukcesem

Poseł PiS Marek Suski powiedział, że zablokowanie pomysłu zwołania szczytu UE-Rosja można uznać za sukces. - Kraje Europy Środkowo-Wschodniej, które wiedzą, co się dzieje, gdy Rosja jest silna i jest agresywna, sprzeciwiły się tej polityce, bo jest to polityka prowadząca znowu do jakiejś eskalacji – ocenił polityk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Rosja Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej

Nowelizacja k.p.a. Marek Suski: trzeba było zablokować złodziejstwo, które było przy reprywatyzacji

- To, co się działo przy tzw. reprywatyzacji - choć tak naprawdę było to złodziejstwo, trzeba było zablokować, i właśnie w obronie polskich obywateli przed złodziejami takie uregulowania zostały przyjęte - powiedział poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do noweli Kodeksu postępowania administracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja prawo ustawa pieniądze POLSKA polityka Marek Suski Izrael

Decyzja Senatu ws. RPO. Suski: PO chodzi o to, by jak najbardziej przeszkadzać

- Niestety brak klasy politycznej podczas wczorajszych obrad Senatu jest przerażający, pokazuje, że na bardzo ważne stanowisko w tym kraju, nie jesteśmy w stanie unieść się ponad podziałami politycznymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk (wiceminister w MRPiT). Gośćmi audycji byli także: Marek Suski (PiS), Andrzej Szejna (Lewica) oraz Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Rzecznik Praw Obywatelskich Michał Rachoń Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Olga Semeniuk

"Wciąganie do politycznej gry". Suski o zaproszeniu Cichanouskiej do Campusu Trzaskowskiego

- Zaproszenie liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej do Campusu Polska Przyszłości to niezręczne, niesmaczne wciąganie do politycznej gry w Polsce osoby, która walczy z reżimem - uważa wiceszef klubu PiS Marek Suski. Odnosząc się do zapowiadanego przez KO w związku ze słowami Ryszards Terleckiego wniosku o odwołanie wicemarszałka, Marek Suski powiedział, że "nie widzi żadnych podstaw" do tego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Swiatłana Cichanouska Białoruś polityka