Polskie Radio
Section05
Michał Dworczyk

TYLKO U NAS Walka z dezinformacją. Nisztor: prokuratura i ABW na tropie grupy publikującej ruskie wrzutki

- W zeszłym roku w jednym z apartamentów znajdującym się w centrum Warszawy opublikowano część tych materiałów (krążących po sieci zrzutów ekranów, mających ukazywać korespondencję mailową szefa KPRM Michała Dworczyka). Prokuratura i ABW są na tropie grupy publikującej ruskie wrzutki - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo dezinformacja Rosja Białoruś cyberprzestępczość Piotr Nisztor

Włamania na maile polityków. Premier: potwierdzono prowokację z Rosji i Białorusi

Znakomite firmy międzynarodowe potwierdziły, że włamania na skrzynki mailowe polskich, niemieckich i brytyjskich polityków, to prowokacja białoruskich i rosyjskich służb - powiedział Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił premier, "nie dajmy się wciągnąć w sidła polityki Kremla".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki mail media społecznościowe propaganda dezinformacja służby specjalne służby i bezpieczeństwo

"Zgodne z prawem". Radosław Fogiel o kontaktach przedstawicieli rządu i Trybunału Konstytucyjnego

- Co warto podkreślić, bo tutaj mówimy o zapisach prawa w sytuacjach, w których te rozstrzygnięcia mają skutki budżetowe (…), jest wręcz obowiązek konsultowania się czy kontaktu Trybunału Konstytucyjnego i rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Julia Przyłębska dezinformacja POLSKA służby i bezpieczeństwo Radosław Fogiel Krzysztof Świątek

Przyłębska: nigdy z nikim nie omawiałam żadnych orzeczeń TK. To rosyjskie prowokacje

- Nigdy z nikim nie omawiałam żadnych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego - mówiła na antenie TVP info prezes TK Julia Przyłębska. Odniosła się w ten sposób do przekazów medialnych dotyczących rzekomych maili, jakie miała wymienić z Michałem Dworczykiem w związku ze sprawami oczekującymi w TK na rozstrzygnięcie. Przyłębska dodała, że to rosyjskie prowokacje i nie da się im zastraszyć.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny Rosja propaganda

"Nie ma wyroków na polityczne zamówienie". Müller o medialnych insynuacjach dot. TK

Rzecznik rządu podkreślił, że nie ma wyroków na polityczne zamówienie. W ten sposób Piotr Müller odniósł się do informacji, które ukazały się w części mediów, o rzekomej korespondencję mailowej Michała Dworczyka ze stycznia 2019 r., w której szef KPRM miał relacjonować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu rozmowę z prezes TK Julią Przyłębską, dotyczącą trzech spraw oczekujących w TK na rozstrzygnięcie. Jak podkreślił Piotr Müller, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sędziowie sądów powszechnych decydują o wyrokach samodzielnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd PiS wojna 2022 Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny sądownictwo

Szef KPRM pokazał hełmy, jakie Zachód dał Ukrainie. "Zgadnijcie, które z nich przesłali Niemcy?"

Szef KPRM Michał Dworczyk przy okazji swojej wizyty na Ukrainie wybrał się do magazynu, w którym zgromadzono sprzęt przekazany ukraińskim siłom od państw zachodnich. Podczas tej wizyty polski minister opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie hełmów. "Zgadnijcie, które z nich przesłali sojusznicy z Niemiec…?" - napisał minister.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Szef KPRM: zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu

- Na wewnętrznej konwencji pan premier Jarosław Kaczyński zapowiadał skupienie się na polityce wewnętrznej i zapewnił również, że będzie prowadził ofensywę partii jako lider naszego obozu politycznego - powiedział w Radiu ZET szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał także, że zbliża się moment odejścia z rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński rząd zjednoczona prawica