X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Jarosław Zieliński: policjanci otrzymują podwyżki

- Razem w ciągu naszych rządów średnio na etat policjanci otrzymali podwyżkę lekko przekraczająca 1100 zł - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Zieliński wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odnosząc się do planowanej na wtorek manifestacji służb mundurowych w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński protest manifestacje MSWiA

Szef MSWiA oferuje podwyżki dla służb mundurowych. Wiemy ile

Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Minister Joachim Brudziński zaproponował stronie związkowej dodatkowe 253 złotych podwyżki od 1 lipca przyszłego roku dla każdego funkcjonariusza. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński policja straż pożarna pieniądze budżet wynagrodzenia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wiceszef MSWiA: policja reaguje odpowiednio do zagrożeń

- Policja reaguje odpowiednio do zagrożeń, dobierając adekwatne siły i środki – ocenił czwartkowe zamieszki pod Pałacem Prezydenckim wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który uczestniczył w piątek w uroczystościach Święta Policji w Ełku (warmińsko-mazurskie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Jarosław Zieliński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji manifestacje bezpieczeństwo

Szef MSWiA: będziemy wspierać policjantów, gdy są atakowani

- Rząd będzie wspierał funkcjonariuszy policji, gdy są atakowani i krytykowani w sposób nieuzasadniony, ale gdy narażany jest honor munduru, wówczas będą wyciągane decyzje dyscyplinarne i personalne - podkreślił minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Szef MSWiA w piątek uczestniczył w otwarciu siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  policja MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński POLSKA

MSWiA chce zawieszenia zarządu Obywatele RP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło do sądu wniosek w sprawie Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA domaga się zawieszenia obecnego zarządu Fundacji oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powodem ma być naruszenie postanowień statutu Fundacji oraz nawoływanie do aktów naruszania prawa - informuje ministerstwo.
Zobacz więcej na temat:  obywatele RP KOD opozycja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji polityka POLSKA

KE pozywa Polskę. Jest reakcja MSWiA i MSZ

Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE - oświadczyło w czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ministestwo Spraw Zagranicznych dodało, że jest rozczarowane decyzją KE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Komisja Europejska uchodźcy imigranci w Europie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Dwa lata rządów PiS. Mariusz Błaszczak o działaniu MSWiA

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, oświadczył, że zależy mu na tym, aby Polacy byli bezpieczni. Podsumowując dwa lata swojej pracy na czele resortu, skrytykował politykę migracyjną Unii Europejskiej, która, jak powiedział, „kończy się zamachami terrorystycznymi”. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z „DoRzeczy.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rząd Beaty Szydło imigranci w Europie terroryzm PiS Prawo i Sprawiedliwość

Biuro Nadzoru Wewnętrznego? "To dobre rozwiązanie"

W czwartek Sejm uchwalił ustawę o powołaniu Biura Nadzoru Wewnętrznego. Ma to być cywilna komórka, która będzie nadzorowała służby mundurowe. Chodzi o to, by minister miał realną kontrolę nad tym, co dzieje się np. w policji czy straży granicznej, skoro ma brać całkowitą polityczną odpowiedzialność za to, co się dzieje w tych służbach. O tym, czy jest to potrzebne rozwiązanie, mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. bezpieczeństwa dr Krzysztof Liedel (Collegium Civitas).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak Sejm Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Powstanie Biuro Nadzoru Wewnętrznego

Biuro Nadzoru Wewnętrznego ma zajmować się nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA. Według ministra Mariusza Błaszczaka, ustawa "daje realne narzędzia do nadzoru" nad podległymi służbami. Opozycja chciała jej odrzucenia. O ustawie powołującej BNW mówił w audycji Północ-Południe poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji polityka policja BOR