X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Muzeum Narodowe w Krakowie

Cenne dzieła wróciły do Polski. "Melduję wykonanie zadania"

"Melduję wykonanie zadania - ku chwale Ojczyzny! Jestem dumna, że po 2 latach mojej ciężkiej pracy 3 zrabowane obiekty powróciły do Polski" - napisała na Twitterze Magdalena Ogórek. Autorka audycji "Utracone, odzyskane" w Polskim Radiu 24 opowiada o dziełach sztuki utraconych przez nasz kraj m.in. w czasie II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek dzieła sztuki Muzeum Narodowe w Krakowie II wojna światowa

"To zapewni stabilizację zbiorom". Dyskusja o kolekcji Czartoryskich

- Fakt, iż Skarb Państwa nabył tę kolekcję powoduje, że ma ona zapewnione funkcjonowanie na przyszłe lata bez konieczności konstruowania nowych mechanizmów finansowych, ponadto w ten sposób dojdzie do przyspieszenia pełnej ekspozycji kolekcji – powiedział dr hab. Andrzej Betlej, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego malarstwo Muzeum Narodowe w Krakowie Jarosław Sellin Paweł Siwek KULTURA

"Tunel" - słuchowisko w dźwiękowym 3D

- Pierwsze prototypy prabinauralne pamiętają XIX wiek. Wtedy Francuzi próbowali skonstruować teatrofon. W latach 20. XX w. Amerykanie zrobili słuchowisko live-show. W latach 70., za sprawą takich wykonawców jak Pink Floyd czy Lou Reed, pojawiły się pierwsze nagrania płyt w technologii binauralnej - tłumaczył reżyser Paweł Uszyński.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Dorota Kołodziejczyk Katowice Kraków KULTURA Martyna Podolska Muzeum Narodowe w Krakowie TEATR Teatr Polskiego Radia

Resocjalizacja osadzonych poprzez sztukę

10 kobiet osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie będzie mogło jako pierwsze skorzystać z programu resocjalizacji poprzez sztukę. Program zakłada, że osoby osadzone, które mają zgodę na opuszczanie zakładu karnego, w ramach projektu będą mogły zwiedzać różne wystawy i uczestniczyć w przygotowywanych specjalnie dla nich warsztatach. O projekcie mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Wacławek z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Kraków Muzeum Narodowe w Krakowie