Polskie Radio
Section05
Prokuratura Generalna

Nowe fakty ws. KNF. Zbigniew Ziobro apeluje do Leszka Czarneckiego

Prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro apeluje do pełnomocnika Leszka Czarneckiego o przekazanie wszystkich dowodów w sprawie Komisji Nadzoru Finansowego. Śledczy potrzebują m.in. dostępu do urządzeń, za pomocą których nagrana została marcowa rozmowa byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego z właścicielem Getin Noble Banku i Idea Banku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro KNF CBA Prokuratura Generalna

Zbigniew Ziobro: odbyło się kilka spotkań ws. wniosku do TK

- Sprawa wniosku do TK była przedmiotem kilku spotkań również z udziałem premiera - przyznał w czwartek w Łodzi prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Powtórzył, że nieprawdą jest, jakoby wniosek ten był próbą wyprowadzenia Polski z UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Trybunał Sprawiedliwości UE

Prokurator, który ustalił, że Tomasz Komenda jest niewinny

Osobista inicjatywa prokuratury Bartosza Biernata oraz pismo od pełnomocniczki rodziny zamordowanej dziewczynki, były elementami, które się połączyły i doprowadziły do tego, że sprawa Tomasza Komendy została na nowo podjęta - mówił w środę minister sprawiedliwości. Wystąpienie Zbigniewa Ziobro transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro zabójstwo prokuratura

Śledztwo ws. propagowania faszyzmu. Ostra reakcja MSWiA i MS

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił wczoraj Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność” - dowiedziała się IAR. W PR24 wszczęcie śledztwa komentowali dr Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Andrzej Gil z KUL.  
Zobacz więcej na temat:  faszyzm totalitaryzm MSWiA TVN Joachim Brudziński Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna Mateusz Morawiecki