X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Prokuratura Generalna

"Nie rozumiem ekscytacji posłów PO w sprawie Caracali"

MON zapowiada złożenie do prokuratury zawiadomienia o fałszywych zarzutach Platformy Obywatelskiej dotyczących przetargu na śmigłowce. PO zarzuca szefowi MON przekroczenie uprawnień i domaga się od prokuratury zajęcia się z urzędu zbadaniem sprawy dostępu do dokumentacji przetargowej dotyczącej zakupu śmigłowców Caracal. – Jestem zaskoczony takim wystąpieniem posłów partii opozycyjnej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy, zastępca Prokuratora Generalnego.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Prokuratura Generalna Prokuratura Krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości Ministerstwo Obrony Narodowej Caracale Caracal POLSKA

Katastrofa smoleńska. Politycy o zarzutach dla Rosjan

Prokuratura Krajowa poinformowała, że dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży w Smoleńsku są podejrzani o "umyślne sprowadzenie katastrofy" z 10 kwietnia 2010 r. Wszystko wskazuje na to, że te nieprawidłowe dane były podawane celowo – mówił Jacek Świat z PiS. – Te zarzuty to fiasko kampanii Macierewicza – odpowiada Jan Grabiec z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Prokuratura Generalna Jan Grabiec Trójka

„Zwycięzcą Kaczyński”, Petru największym przegranym"

– Zwycięzcą sporu jest Jarosław Kaczyński, który potraktował opozycję jak rozwydrzone bachory, bawiące się w piaskownicy. Przełożył je przez kolano i sprał – mówił w audycji Punkt Widzenia Aleksander Majewski z portalu wPolityce.pl. W czwartek Platforma Obywatelska ogłosiła zawieszenie swojego protestu w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka sejm pr24 Sejm protest KOD Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Grzegorz Schetyna SLD Platforma Obywatelska PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Kukiz Nowoczesna Ryszard Petru

Wybór trzech sędziów TK zaskarżony. Komentarz

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek Zbigniewa Ziobry o zbadanie zgodności z konstytucją uchwały Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów TK. Chodzi o wybór Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika. O wniosku prokuratora Generalnego mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, były senator i członek Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna

"Politycy PiS zatęsknią za dziennikarzami w Sejmie"

- Przez 27 lat polski parlament był bardzo otwarty dla dziennikarzy. To służyło rozwojowi demokracji, dostępowi do informacji, a także możliwości zadawania trudnych pytań. Teraz ta możliwość zostanie ograniczona. Będzie tylko jeden przekaz, jedno zdjęcie i jeden reportaż telewizyjny, który na pewno nigdy nie będzie pokazywał uchybień obecnej władzy – powiedział w programie 24 Pytania prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Gość odniósł się w ten sposób do zapowiedzi rządu dotyczących ograniczeń dla dziennikarzy pracujących w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  PSL Prokuratura Generalna Władysław Kosiniak-Kamysz dziennikarze media