Polskie Radio
Section05
Prokuratura Generalna

„Zwycięzcą Kaczyński”, Petru największym przegranym"

– Zwycięzcą sporu jest Jarosław Kaczyński, który potraktował opozycję jak rozwydrzone bachory, bawiące się w piaskownicy. Przełożył je przez kolano i sprał – mówił w audycji Punkt Widzenia Aleksander Majewski z portalu wPolityce.pl. W czwartek Platforma Obywatelska ogłosiła zawieszenie swojego protestu w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka sejm pr24 Sejm protest KOD Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Grzegorz Schetyna SLD Platforma Obywatelska PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Kukiz Nowoczesna Ryszard Petru

Wybór trzech sędziów TK zaskarżony. Komentarz

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek Zbigniewa Ziobry o zbadanie zgodności z konstytucją uchwały Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów TK. Chodzi o wybór Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika. O wniosku prokuratora Generalnego mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, adwokat, działacz opozycji demokratycznej w PRL, były senator i członek Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna

"Politycy PiS zatęsknią za dziennikarzami w Sejmie"

- Przez 27 lat polski parlament był bardzo otwarty dla dziennikarzy. To służyło rozwojowi demokracji, dostępowi do informacji, a także możliwości zadawania trudnych pytań. Teraz ta możliwość zostanie ograniczona. Będzie tylko jeden przekaz, jedno zdjęcie i jeden reportaż telewizyjny, który na pewno nigdy nie będzie pokazywał uchybień obecnej władzy – powiedział w programie 24 Pytania prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Gość odniósł się w ten sposób do zapowiedzi rządu dotyczących ograniczeń dla dziennikarzy pracujących w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  PSL Prokuratura Generalna Władysław Kosiniak-Kamysz dziennikarze media

Posłanka PiS: za czasów PO prokuratura nie działała

- Po przesłuchaniach, które odbyliśmy w trakcie działania komisji śledczej ds. Amber Gold, pojawia się obraz prokuratury, która nie działała. Nie w całości, bo nie mówimy o skali kraju, ale o prokuraturze gdańskiej – powiedziała w Rozmowie Parlamentarnej członkini komisji śledczej ds. Amber Gold Joanna Kopcińska (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość komisja nadzoru finansowego prokuratura PiS Prokuratura Generalna Andrzej Seremet

Krzysztof Brejza: gabinet cieni to rzeczywista zmiana

Platforma Obywatelska przedstawiła swój "gabinet cieni". Na jego czele stanął "premier" Grzegorz Schetyna. "Ministrami" zostali natomiast m.in. Borys Budka, Rafał Trzaskowski i Krzysztof Brejza. – To propozycja dla wszystkich Polaków – mówił w Polskim Radiu 24 polityk Platformy Obywatelskiej i "minister sprawiedliwości".
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość prokuratura Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości Grzegorz Schetyna

"Reforma sądownictwa po wyjaśnieniu sytuacji z TK"

- Na tle Unii Europejskiej jesteśmy krajem bogatym w liczbę sędziów, ale mamy słabe wyniki tego sądownictwa i będziemy to zmieniać. Najpierw jednak trzeba wyjaśnić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym, aby mieć pewność, że TK nie wyśle nam tej zmiany na bocznicę - mówił na antenie radiowej Jedynki Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Piotr Gociek Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości wyłudzenia Trybunał Konstytucyjny POLSKA

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej wznowione

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro postanowił wznowić śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej - działaczki broniącej praw lokatorów. – Ucieszę się, jeśli tę zagadkę uda się rozwikłać i mam nadzieję, że nie chodzi tylko o zbijanie kapitału politycznego przez ministra Ziobrę – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Lipiński (Polityka Insight). Sprawę komentowała w Debacie Dnia również Kamila Baranowska (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro

Apel komitetu "Ratujmy Kobiety" do ministra Ziobry

W związku z niejednokrotnymi atakami na osoby zbierające podpisy pod projektem liberalizującym przepisy o aborcji komitet postanowił zwrócić się do prokuratora generalnego o objęcie nadzorem śledztwa dotyczącego łamania przepisów ustawy o wykonaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli - poinformowała pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo Prokuratura Generalna Sejm ustawa Zbigniew Ziobro

List Zbigniewa Ziobry. "Ten spór skazany jest na eskalację"

- Nagle okazuje się, że Zbigniew Ziobro jest głównym szeryfem, który teraz będzie robił porządki w Polsce - podkreślił Michał Szułdrzyński. - To pokazuje, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego skazany jest na eskalację - zaznaczył Grzegorz Osiecki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rzepliński Krystian Hanke Ministerstwo Sprawiedliwości prawo Prokuratura Generalna Trójka Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro