X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Prokuratura Generalna

Posłanka PiS: za czasów PO prokuratura nie działała

- Po przesłuchaniach, które odbyliśmy w trakcie działania komisji śledczej ds. Amber Gold, pojawia się obraz prokuratury, która nie działała. Nie w całości, bo nie mówimy o skali kraju, ale o prokuraturze gdańskiej – powiedziała w Rozmowie Parlamentarnej członkini komisji śledczej ds. Amber Gold Joanna Kopcińska (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość komisja nadzoru finansowego prokuratura PiS Prokuratura Generalna Andrzej Seremet

Krzysztof Brejza: gabinet cieni to rzeczywista zmiana

Platforma Obywatelska przedstawiła swój "gabinet cieni". Na jego czele stanął "premier" Grzegorz Schetyna. "Ministrami" zostali natomiast m.in. Borys Budka, Rafał Trzaskowski i Krzysztof Brejza. – To propozycja dla wszystkich Polaków – mówił w Polskim Radiu 24 polityk Platformy Obywatelskiej i "minister sprawiedliwości".
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość prokuratura Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości Grzegorz Schetyna

"Reforma sądownictwa po wyjaśnieniu sytuacji z TK"

- Na tle Unii Europejskiej jesteśmy krajem bogatym w liczbę sędziów, ale mamy słabe wyniki tego sądownictwa i będziemy to zmieniać. Najpierw jednak trzeba wyjaśnić sytuację w Trybunale Konstytucyjnym, aby mieć pewność, że TK nie wyśle nam tej zmiany na bocznicę - mówił na antenie radiowej Jedynki Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Piotr Gociek Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości wyłudzenia Trybunał Konstytucyjny POLSKA

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej wznowione

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro postanowił wznowić śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej - działaczki broniącej praw lokatorów. – Ucieszę się, jeśli tę zagadkę uda się rozwikłać i mam nadzieję, że nie chodzi tylko o zbijanie kapitału politycznego przez ministra Ziobrę – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Lipiński (Polityka Insight). Sprawę komentowała w Debacie Dnia również Kamila Baranowska (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro

Apel komitetu "Ratujmy Kobiety" do ministra Ziobry

W związku z niejednokrotnymi atakami na osoby zbierające podpisy pod projektem liberalizującym przepisy o aborcji komitet postanowił zwrócić się do prokuratora generalnego o objęcie nadzorem śledztwa dotyczącego łamania przepisów ustawy o wykonaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli - poinformowała pełnomocniczka komitetu Barbara Nowacka.
Zobacz więcej na temat:  aborcja prawo Prokuratura Generalna Sejm ustawa Zbigniew Ziobro

List Zbigniewa Ziobry. "Ten spór skazany jest na eskalację"

- Nagle okazuje się, że Zbigniew Ziobro jest głównym szeryfem, który teraz będzie robił porządki w Polsce - podkreślił Michał Szułdrzyński. - To pokazuje, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego skazany jest na eskalację - zaznaczył Grzegorz Osiecki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Rzepliński Krystian Hanke Ministerstwo Sprawiedliwości prawo Prokuratura Generalna Trójka Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro