Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

"Zachowanie nauczycieli podlega nadzorowi pedagogicznemu". Czarnek o protestach ws. aborcji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że nauczyciele, którzy namawiali uczniów do protestów, wychodzili poza podstawę programową. Chodzi o demonstracje organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek edukacja protest nauczyciel POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Edukacja nie potrzebuje rewolucji". Przemysław Czarnek o udziale młodzieży w protestach

- Reforma jest bardzo potrzebna i zmiany na lepsze są bardzo potrzebne, tylko nie w formie rewolucji - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że "edukacja jest organizmem żywym, bardzo wrażliwym i jakiekolwiek rewolucyjne zmiany źle jej służą".
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji i Nauki strajk kobiet

Zmiana wymagań na maturze i egzaminie ósmoklasisty? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Podał, że dotyczyć będzie wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, oraz że podstawa programowa pozostaje bez zmian.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek matura egzamin ósmoklasisty nauczyciel Koronawirus w Polsce pandemia

Kontrole po wsparciu strajku kobiet przez nauczycieli. Czarnek: nie wymagaliśmy nazwisk

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił w TVP Info, że resort nie wymagał od kuratorów oświaty uzyskiwania nazwisk uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczyli w strajku kobiet. Podkreślał, że kuratorzy działają w granicach prawa oświatowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja polityka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Edukacji i Nauki strajk kobiet szkoła nauczyciel

MEN wspiera uczniów zdających egzaminy. Będą mogli odbywać konsultacje w szkołach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że od poniedziałku w szkołach będą mogły się odbywać konsultacje stacjonarne dla uczniów ostatnich klas. W TVP Info minister podkreślał, że mają one pomóc tym uczniom w przygotowaniu się do czekających ich egzaminów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej zdalne nauczanie Przemysław Czarnek

Dofinansowanie dla nauczycieli pracujących zdalnie. Jest harmonogram programu

Najpóźniej do końca grudnia br. nauczyciele zaangażowani w pracę zdalną z uczniami otrzymają 500 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania. MEiN opublikowało harmonogram rządowego programu wsparcia nauczycieli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek nauczyciel praca zdalna pomoc dofinansowanie Ministerstwo Edukacji i Nauki Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oświadczenie ZNP o "zastraszaniu" nauczycieli. Czarnek: nadzór pedagogiczny to nie zastraszanie

- Nadzór pedagogiczny wykonywany na podstawie Prawa oświatowego to nie zastraszanie, tylko realizacja ustawowych obowiązków przez kuratorów oświaty - wskazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do oświadczenia ZNP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek edukacja Związek Nauczycielstwa Polskiego protest demonstracje aborcja Ministerstwo Edukacji Narodowej Sławomir Broniarz

MEN: będą konsekwencje prawne wobec nauczycieli, którzy namawiali uczniów do udziału w protestach

- Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem - przekazała w komunikacie rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej Koronawirus w Polsce edukacja protest nauczyciel Przemysław Czarnek

"Efekt porażki systemu oświaty i kryzysu w rodzinie". Przemysław Czarnek o uczestnikach protestów

- Bardzo niepokojące jest to, że niektórzy rektorzy i związkowcy nauczycielscy nie tylko nie potępiają chuliganerii, wandalizmu, chamstwa i brutalności na ulicach, ale wręcz zachęcają młodzież do tego, żeby w tym uczestniczyć - mówi w poniedziałkowym "Naszym Dzienniku" Przemysław Czarnek, minister edukacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkolnictwo wyższe