Polskie Radio
Section05
nauka hybrydowa

Wysokie oceny na świadectwach. "To efekt zdalnego nauczania"

Ten rok szkolny dla wielu nie należał do najłatwiejszych. Uczniowie klas 4-8 oraz szkół średnich, od końca października uczyli się zdanie. Do szkolnych ławek powrócili dopiero 1 czerwca. Niebawem odbiorą świadectwa i rozpoczną wyczekiwane wakacje. Jak nauka zdalna przełożyła się na ich wyniki w nauce oraz poziom wiedzy?  
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo szkoła nauczyciel Witold Lazar nauka hybrydowa

Szkoła przyszłości? Łączenie ze sobą nauk ścisłych i artystycznych

Sprawdzanie listy obecności, odpytywanie przy tablicy, kartkówki i lekcje z zupełnie różniących się od siebie dziedzin, które łączy ze sobą jedynie dźwięk dzwonka – tak edukacja wygląda prawie wszędzie na świecie. Według naukowców z Uniwersytetu w Cambridge i Edynburgu to powinno się zmienić. Czy łączenie ze sobą wielu przedmiotów szkolnych w trans- i interdyscyplinarne bloki jest ciekawym pomysłem? 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Trójka szkoła edukacja nauka hybrydowa Wielka Brytania Cambridge Edynburg Monika Suszek

Minister edukacji: w maju wszyscy uczniowie będą mieli szansę powrotu do nauki stacjonarnej

- Jeśli dynamika spadkowa pandemii utrzyma się przez kolejne dni, to maj będzie tym miesiącem, kiedy wszyscy uczniowie będą mieli szansę wrócić do nauczania stacjonarnego. W przyszłym tygodniu będziemy podawać w tej sprawie informacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Adrian Klarenbach szkoła pandemia nauka hybrydowa

Aleksandra Czetwertyńska: część nauczycieli zniknęła z systemu zdalnej edukacji

- Z naszego raportu wynika, że mamy tzw. znikających nauczycieli. Część z nich ciężko pracowała, nadrabiając braki kompetencyjne swoich uczniów i swoje, a część od razu była proszona, żeby nie zarzucać uczniów dodatkowymi pracami, bo ich przedmioty nie są wiodącymi - mówiła w Dwójce Aleksandra Czetwertyńska z Fundacji Centrum Cyfrowe, które ogłosiło wyniki raportu "Edukacja zdalna w czasie pandemii. Edycja II".
Zobacz więcej na temat:  edukacja nauka hybrydowa online Bartosz Panek Dwójka nauczyciel zdalne nauczanie pandemia