X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rafał Ziemkiewicz

„Decyzja SN to salwa w wojnie między sędziami a władzą”

– Decyzja Sądu Najwyższego to donośna salwa w wojnie między środowiskiem sędziowskim a władzą – komentował w Debacie Poranka Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”, odnosząc się do wyroku SN ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. – Sędziowie nie zajmowali się prawem łaski, bo ono jest oczywiste. Chodziło o to, czy z prawa łaski wynika prawo abolicji – mówił z kolei Marcin Celiński z „Liberte!”
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Sąd Najwyższy Mariusz Kamiński prezydent CBA Marcin Celiński Rafał Ziemkiewicz

Rocznica przewrotu majowego. "To zwycięzcy piszą historię"

12 maja 1926 rozpoczął się przewrót majowy. Jaką rolę odegrał w nim Piłsudski? - Był moment kiedy Polacy byli na krawędzi zagłady jako naród, wtedy mity pozwalały nam żyć i dlatego sobie pewne mity produkowaliśmy. Mit marszałka Piłsudskiego jest jednym z nich. Piłsudski był zawsze postacią kontrowersyjną, mającą zarówno gorących wyznawców, jak i zajadłych wrogów. Bezdyskusyjną legendą stał się dopiero w latach 80. – tak o marszałku Piłsudskim mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Rafał Ziemkiewicz, publicysta „Do Rzeczy” i autor książki „Złowrogi cień Marszałka”.
Zobacz więcej na temat:  Józef Piłsudski przewrót majowy PPS II RP II Rzeczpospolita Rafał Ziemkiewicz Łukasz Warzecha

"Amerykanie skazani są na rolę światowego policjanta"

– Administrację Trumpa budują ludzie o antykomunistycznym i antysowieckim nastawieniu – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Jakim przywódcą okaże się Donald Trump i jaki kierunek obierze jego prezydentura? W audycji "Wróżenie z Faktów" do tematu odniósł się także publicysta Dominik Zdort. Dziennikarze skomentowali również inne wydarzenia polityczne oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA polityka Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz

Nowy rok szansą dla opozycji i partii rządzącej

Koniec 2016 roku w polityce upłynął pod znakiem sporu, między partią rządzącą a opozycją. Platforma Obywatelska i Nowoczesna w dalszym ciągu okupują Salę Plenarną Sejmu. O tym, co nowy rok przyniesie polskiej scenie politycznej mówili w audycji Wróżenie Z Faktów Rafał Ziemkiewicz („Do Rzeczy”) i Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm polityka Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński protest media dziennikarze

Jaki los czeka posła Piotrowicza?

– Stanisław Piotrowicz nie musi obawiać się nacisków dotyczących zrzeczenia się mandatu poselskiego – powiedział Wojciech Szacki z Polityka Insight. Czy medialna i polityczna burza wokół posła PiS wpłyną na jego karierę w parlamencie? W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniósł się także Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Publicyści skomentowali również inne wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stanisław Piotrowicz PiS Łukasz Warzecha KOD Rafał Ziemkiewicz Wojciech Szacki 13 grudnia stan wojenny demonstracje Trybunał Konstytucyjny

Wróżenie z Faktów: co dalej z aborcją?

Gdy wydawało się, że sejmowa batalia dotycząca obywatelskich projektów zmian w ustawie o ochronie życia ucichła, wywiad z prezesem PiS – Jarosławem Kaczyńskim – na nowo rozbudził emocje wśród części społeczeństwa. W audycji Wróżenie z Faktów o przyszłości sporu wokół aborcji rozmawiali publicyści – Rafał Ziemkiewicz i Aleksandra Jakubowska.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Aleksandra Jakubowska CETA Łukasz Warzecha Prawo i Sprawiedliwość Rafał Ziemkiewicz