Polskie Radio
Section05
Rafał Ziemkiewicz

Mariusz Kamiński w MSWiA. "Czarny scenariusz dla opozycji"

- Nominacja Elżbiety Witek na marszałka Sejmu będzie korzystna dla PiS - przede wszystkim, odeszła z MSWiA, a szefem resortu został Mariusz Kamiński, co dla opozycji jest czarnym scenariuszem - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz. - Zgadzam się, że Mariusz Kamiński jest lepszym kandydatem na szefa tego resortu, to lepsze rozwiązanie kadrowe - przyznała Eliza Olczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Marek Kuchciński Elżbieta Witek MSWiA Sejm Marszałek Sejmu Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne Kukiz'15 PSL

Publicyści krytykują prezydent Gdańska po marszu równości

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wzięła udział w V Trójmiejskim Marszu Równości, który w sobotę przeszedł ulicami stolicy woj. pomorskiego. Udział rządzącej miastem w wydarzeniu ostro skrytykował Rafał Ziemkiewicz, który na Twitterze odniósł się do jej wpisu pochwalającego marsz. W podobnym tonie wypowiedziała się także część innych publicystów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz Rafał Ziemkiewicz

R. Ziemkiewicz: logiki nie daje pogodzić się z ideologią

– W Wielkiej Brytanii panuje szaleństwo ideologiczne. Orwell nazywał je odwróconym lub przeniesionym nacjonalizmem, czyli szowinizmem z dawnych lat, który teraz jest kierowany przeciwko sobie – powiedział Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy". W audycji "Wojna cywilizacji" rozmowa o przypadkach, które wskazują na ścieranie się wartości tradycyjnych z ideologią liberalną we współczesnym świecie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Rafał Ziemkiewicz

Publicyści o marszu "Polska w Europie"

- Donald Tusk ewidentnie wyszedł poza rolę przewodniczącego Rady Europejskiej, nie lekceważyłbym jednak jego wystąpienia. Frekwencja powyżej 40 proc. będzie działała na rzecz Koalicji Europejskiej i wtedy bardzo emocjonalne wystąpienie Donalda Tuska okaże się czynnikiem mobilizującym – mówił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński (Polska the Times). O wyborach do Parlamentu Europejskiego dyskutował w audycji "Wróżenie z faktów" też Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Koalicja Europejska Łukasz Warzecha Rafał Ziemkiewicz Agaton Koziński wybory do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość

Rafał Ziemkiewicz: chciałem napisać coś genialnego i szybko umrzeć

Odkąd pamięta jego marzeniem było, żeby pisać, a w momencie, w którym nauczył się czytać bardzo szybko pojawiła się fantastyka w zbiorze jego lektur. Skąd takie zainteresowanie fantastyką? Gościem radiowej Jedynki był pisarz, publicysta - Rafał Ziemkiewicz, autor książki "A więc wojna!". 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA science-fiction fantastyka NAUKA ciekawostki Jacek Raginis-Królikiewicz Rafał Ziemkiewicz STYL ŻYCIA literatura polityka

Wróżenie z faktów. Zamieszanie wokół brexitu

Czy brexit będzie taką katastrofą dla Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej jak zapowiadają niektórzy oberwatorzy? Tomasz Wróblewski i Rafał Ziemkiewicz ocenili w audycji "Wróżenie z faktów" zamieszanie wokół opuszczenia Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Warzecha Polskie Radio 24 Rafał Ziemkiewicz Tomasz Wróblewski Brexit Unia Europejska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Acta 2 dyrektywa UE o prawach autorskich

W Niemczech prawo krajowe nad prawem UE. U nas odwrotnie?

- Trybunał niemiecki orzekł, że prawo niemieckie jest ponad europejskim, a w Polsce Trybunał Konstytucyjny za czasów pana Rzeplińskiego już zdążył służalczo orzec, że prawo europejskie jest ponad prawem polskim – powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Rafał Ziemkiewicz prawo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Otrucie Skripala. ”Skończy się na głębokim zaniepokojeniu”

- Wydaje mi się, biorąc pod uwagę choćby sprawę Litwinienko, że skończy się w najlepszym razie na wyrzuceniu dyplomatów i być może na sankcjach, choć i to jest mało prawdopodobne - mówił o otruciu Siergieja Skripala w rozmowie z PolskieRadio.pl Adrian Wachowiak, politolog i dziennikarz (wyspaemigranta.co.uk) mieszkający w Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania NASZ WYWIAD Rafał Ziemkiewicz Siergiej Skripal Theresa May