Polskie Radio
Section05
SPORT

96. PZLA Mistrzostwa Polski: młoda gwiazda ostatniego dnia zawodów we Włocławku. "Tak rodzą się wielkie talenty"

W sobotę skończył 17 lat, a w niedzielę wygrał złoty medal 96. PZLA Mistrzostw Polski w lekkoatletyce we Włocławku. – Tak rodzą się wielkie talenty – krzyczał spiker. A Krzysztof Różnicki ze łzami w oczach cieszył się ze zwycięstwa w biegu na 800 metrów. Niedziela była ostatnim dniem mistrzostw we Włocławku.
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka SPORT

Ekstraklasa: Lech Poznań - Wisła Płock. Cios za cios, wicemistrz Polski wciąż bez wygranej

Lech Poznań zremisował 2:2 (0:1) z Wisłą Płock w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W 17. minucie wynik otworzył pomocnik gości Mateusz Szwoch, który pewnie wykonał "jedenastkę". Wyrównał w 57. minucie Szwed Mikael Ishak, a 11 minut później na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Kamiński. Gola na wagę remisu strzelił w 88. minucie z rzutu karnego Patryk Tuszyński.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Lech Poznań wisła płock SPORT Piłka nożna

Ekstraklasa: Podbeskidzie - Cracovia. Beniaminek z pierwszymi punktami w sezonie

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Cracovią 2:2 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bielszczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie - po golach Karola Danielaka (16. min) i Aleksandra Komora (58.). Krakowianie w obu przypadkach zdołali jednak wyrównać - trafiali David Jablonský (45.) i Tomáš Vestenický (82.).
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa SPORT Piłka nożna Podbeskidzie Bielsko-Biała Cracovia

Formuła 1: Hamilton najszybszy na Spa. Trwa dominacja Mercedesa, klęska Ferrari

Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał wyścig o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps i jeszcze bardziej umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej kierowców mistrzostw świata Formuły 1. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Fin Valtteri Bottas, a ostatni stopień podium uzupełnił Holender Max Verstappen (Red Bull).
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 SPORT Moto sport sporty motorowe Lewis Hamilton mercedes