Polskie Radio
Section05
Sławomir Neumann

S. Neumann dopuszcza koalicję z Konfederacją. Później zmienia zdanie

"Nie po drodze nam jest z Konfederacją. To nie nasze wartości ani program. I nie będzie z nią żadnych koalicji" - napisał na Twitterze Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej. Dzień wcześniej twierdził jednak, że koalicja z Konfederacją jest możliwa. Tą deklaracją zaskoczył polityków innych ugrupowań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 Sławomir Neumann koalicja obywatelska Konfederacja

A. Koziński: wszystkie sondaże dają PiS samodzielne rządy

- Wszystkie sondaże pokazują, że nawet jeśli pięć partii wejdzie do Sejmu, to i tak Prawo i Sprawiedliwość będzie miało samodzielną większość – powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Polski The Times". O wyborach parlamentarnych dyskutowali także: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy") i Piotr Gursztyn (TVP).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Sławomir Neumann Lech Wałęsa

J. Sasin o pomyśle S. Neumanna: szkodliwy i niebezpieczny

- To niezwykle szokujące - tak na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin odniósł się do słów Sławomira Neumanna, który stwierdził, że jest możliwe utworzenie rządu "ratunku narodowego" przez PO w ramach jej koalicji z Konfederacją. Wypowiedź polityka Platformy wzbudziła spore emocje w kontekście niedawnego stwierdzenia Janusza Korwin-Mikkego, który zaproponował sojusz Polski z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Sławomir Neumann Janusz Korwin-Mikke polityka Konfederacja

Aleksander Majewski o taśmach Neumanna: rozdwojenie jaźni w PO

- Poprzeczka w wyborach do parlamentu powinna być zawieszona znacznie wyżej i dotyczyć kandydatów wszystkich ugrupowań. Pewnym standardem powinno być wyjście przed kamery i rezygnacja z aktywności politycznej w takich sytuacjach - mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Majewski (portal wPolityce.pl) o sprawie Sławomira Neumanna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sławomir Neumann

J. Kaczyński: potrzebna jest dogłębna reforma sądownictwa

- Członkowie PO uważają, iż mogą liczyć na "sądowy parasol ochronny". To jest bardzo niepokojące i niestety potwierdza, że nasze sądownictwo potrzebuje głębokiej zmiany - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Prezes PiS odniósł się do sprawy taśm Sławomira Neumanna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński sądownictwo Sławomir Neumann Platforma Obywatelska

M. Romanowski: reformie wymiaru sprawiedliwości towarzyszy opór

- Wypowiedzi Sławomira Neumanna tylko potwierdzają konieczność reformy sądownictwa. Nie może być tak, że jakaś opcja polityczna czerpie nielegalne korzyści z częścią środowiska sędziowskiego. To jest niebezpieczne dla państwa prawa i dla normalnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości – mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sławomir Neumann reforma sądownictwa polityka POLSKA

"Taśmy Neumanna". Joanna Lichocka: absolutny upadek jakichkolwiek standardów

- Pan Neumann popisał się skrajnie wulgarnym i knajackim językiem - stwierdziła Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. – Zachował się odpowiedzialnie i honorowo rezygnując z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego - wskazał z kolei Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Joanna Lichocka Sławomir Neumann Arkadiusz Myrcha wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce nagrania taśmy sławomira neumanna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Dorota Kania POLSKA

Karol Gac: działania PO to pomieszanie z poplątaniem

- Wszystko to, co powiedział Sławomir Neumann słyszeliśmy i widzieliśmy już ponad 2 lata temu, a mam na myśli aferę taśmową, która zachwiała rząd Donalda Tuska. Już wówczas było widać jaki styl polityki preferuje PO i jak załatwia się tam interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Neumann POLSKA polityka Wybory parlamentarne 2019 Platforma Obywatelska koalicja obywatelska taśmy sławomira neumanna Karol Gac Jerzy Jachowicz