X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stanisław Kogut

Audycja 7x24. Politycy o sprawie Stanisława Gawłowskiego

Za nami pierwsze wydanie nowego programu „7x24”. Audycji można słuchać w Polskim Radiu 24. Transmituje ją również Telewizja Republika. Prowadząca Katarzyna Gójska powiedziała podczas inauguracyjnego odcinka, że program, jest inny niż podobne audycje, ponieważ współtworzą go słuchacze. Gośćmi pierwszej audycji „7x24” byli Agnieszka Ścigaj z ugrupowania Kukiz 15, Ryszard Czarnecki z PiS, Marek Sawicki z PSL, Jan Filip Libicki z PO, Adam Andruszkiewicz z Wolnych i Solidarnych oraz Krzysztof Gawkowski z SLD.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Stanisław Gawłowski Donald Tusk Rada Europejska korupcja przestępczość Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe Stanisław Kogut Krzysztof Gawkowski Sojusz Lewicy Demokratycznej Adam Andruszkiewicz POLSKA Jan Filip Libicki

Senackie komisje za zniesieniem tajności głosowań

Senackie komisje poparły projekt zmian w regulaminie Izby znoszący głosowanie tajne m.in. w sprawach personalnych. Według PiS zmiany sprawią, że działanie parlamentu będzie bardziej przejrzyste. PO chciała odrzucenia projektu, obawia się ingerencji w wykonywanie wolnego mandatu senatora. Za przyjęciem projektu uchwały bez poprawek głosowało 12 senatorów, 9 było przeciw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Stanisław Kogut Stanisław Karczewski PiS Platforma Obywatelska marek borowski

Marszałek Senatu zapowiada zmiany. "Zdradzili ideały PiS"

„Zgodnie z deklaracją, przedkładam senatorom nowelizację regulaminu Senatu znoszącą tajność głosowań; Senat zajmie się nią na posiedzeniu w przyszłym tygodniu” - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. „Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem i zapewniać bezkarności” - podkreślił szef PiS Jarosław Kaczyński w liście do członków partii. Zapowiedział zmiany w regulaminie Senatu i ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem. O liście prezesa PiS i sprawie senatora Koguta mówił w audycji Północ-Południe Marcin Makowski z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Senat Stanisław Kogut Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Stanisław Karczewski immunitet przestępczość

Prezes PiS: immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem

„W następnych wyborach do parlamentu z naszych list będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dot. korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne” - podkreślił w liście do członków PiS prezes Jarosław Kaczyński. O głosie Jarosława Kaczyńskiego ws. odmowy Senatu na wniosek o zgodę na zatrzymanie i aresztowanie Stanisława Koguta mówili w audycji Debata Dnia Łukasz Warzecha („Do Rzeczy”, PR24), Tomasz Walczak („Super Express”) i Sławomir Cedzyński (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Senat immunitet Stanisław Kogut Łukasz Warzecha Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński