X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Szkocja

Theresa May atakuje szkockich nacjonalistów

Brytyjska premier oskarżyła Szkocką Partię Narodową o lekceważenie interesów przeciętnych mieszkańców kraju. Podczas konferencji szkockiego odłamu Konserwatystów w Glasgow, Theresa May powtórzyła, że pragnie zachowania jedności Zjednoczonego Królestwa. Pierwsza minister Szkocji sygnalizuje, że decyzja o Brexicie może skłonić euroentuzjastycznych Szkotów do rozpisania drugiego referendum ws. oderwania się od Londynu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Theresa May Wielka Brytania Szkocja Brexit

Brytyjski rząd potrzebuje zgody parlamentu na Brexit

Brytyjski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok Wysokiego Trybunału i orzekł, że do rozpoczęcia formalnego procesu wyjścia kraju z Unii Europejskiej niezbędna jest zgoda obu izb parlamentu. Rząd oznajmił, że orzeczenie nie zmieni jego planów. Sprawę w Świecie w Południe komentował Dariusz Rosiak, wieloletni korespondent w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Dariusz Rosiak Theresa May Szkocja

Szkocja zostanie w W. Brytanii? Warunkiem "łagodny Brexit"

Premier Szkocji zadeklarowała, że jeśli Brexit przyjmie łagodną formę, to odłoży na jakiś czas plany zorganizowania drugiego referendum w sprawie szkockiej niepodległości. Wcześniej z Edynburga płynęły sygnały, że może dojść do powtórzenia głosowania z września 2014 roku. Dziś jednak w rozmowie z BBC Nicola Sturgeon mówiła o poszukiwaniu konsensusu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szkocja Brexit Unia Europejska