Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Bank Anglii zwiększa skup obligacji o miliardy funtów. Chce bronić gospodarkę przed skutkami koronawirusa i Brexitu

Bank Anglii ogłosił zwiększenie programu skupu obligacji o kolejne 150 miliardów funtów, co jest większą kwotą niż spodziewali się analitycy, i zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę procentową na obecnym rekordowo niskim poziomie 0,1 proc., przygotowując się na szkody gospodarcze spowodowane nowymi blokadami koronawirusa i zbliżającym się ryzykiem brexitu, informuje agencja Reuters.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wielka Brytania koronawirus banki finanse tarcza antykryzysowa

RAPORT Europa w cieniu pandemii. Coraz większe ograniczenia na całym kontynencie

Godzina policyjna, zakaz opuszczania domu poza uzasadnionymi wyjątkami, ograniczenia w przemieszczaniu się po kraju, zamykanie sklepów, punktów usługowych i szkół - to restrykcje, z którymi spotykają się mieszkańcy niemal całej Europy podczas drugiej fali epidemii koronawirusa na kontynencie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Francja Czechy Wielka Brytania Izrael Niemcy Hiszpania Włochy Holandia Belgia Węgry Portugalia Europa infografika ŚWIAT

Spór o brytyjski lockdown. Premier atakowany z dwóch stron, nowy cel partii Farage'a

Szef rządu Boris Johnson podkreśla, że czwartkowa kwarantanna jest niezbędna, opozycja oskarża go o zbyt wolne działanie, a część posłów prawicy - o działanie zbyt radykalne. Tymczasem Nigel Farage zmienia nazwę swojej partii, występuje przeciwko lockdownowi i wskazuje: "macie wybór". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania koronawirus choroby zakaźne COVID-19 Europa Boris Johnson