Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

RELACJA Wiele setek zmarłych we Włoszech, Hiszpanii, Francji. Rozważana kwarantanna Nowego Jorku. Świat w dobie pandemii

W ciągu ostatnich 24 godzin we Włoszech zmarło 889 osób zakażonych koronawirusem, od początku pandemii - już ponad 10 tysięcy. Liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła w ciągu doby o 832 osoby do 5690 osób, w USA rozważana jest przymusowa kwarantanna regionu Nowego Jorku i okolic. Zapraszamy do przeczytania relacji portalu PolskieRadio24.pl z 28 marca  - o najważniejszych doniesieniach ze świata w dobie pandemii SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia USA choroby zakaźne ŚWIAT Rosja Wielka Brytania Hiszpania

"Keep calm and carry on". Mateusz Morawiecki życzy Borisowi Johnsonowi sił do walki z koronawirusem

"Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i dużo siły do walki! Jak mówią Anglicy: Boris – keep calm and carry on!" - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych, natychmiast po tym, gdy dowiedział się, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest zakażony koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Boris Johnson Wielka Brytania Europa Mateusz Morawiecki premier choroby zakaźne COVID-19

Winkler: Brytyjczycy nieco spóźnili się z drastycznymi środkami ws. koronawirusa

- Wielka Brytania, podobnie jak reszta Europy Zachodniej, chyba nieco spóźniła się z drastycznymi środkami ograniczenia przemieszczania się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy po ustaniu pandemii koronawirusa należy spodziewać się politycznego trzęsienia ziemi w Europie Zachodniej?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki koronawirus Boris Johnson Wielka Brytania

Koronawirus w Europie. "Europa Zachodnia płaci rachunek za opieszałość rządów"

- Niemcy - w stosunku do Polski - z pewnym opóźnieniem podjęli działania związane z koronawirusem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz. Gośćmi audycji byli także Renata Acosta, relacjonująca wydarzenia z Hiszpanii i Sławomir Wróbel, działacz Great Poland, który relacjonował sytuację w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Michał Rachoń ŚWIAT koronawirus Europa Niemcy Wielka Brytania Hiszpania Cezary Gmyz

TYLKO U NAS Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii: tu będzie tysiąc razy gorzej niż we Włoszech

- Polska dała najlepszy przykład, jak powinien rząd, kraj się zachować w czasie pandemii. To już nieważne, jaka to jest partia polityczna. Mamy przykład, jak ta sytuacja wygląda w Włoszech i uważam, że w Anglii będzie tysiąc razy gorzej - mówi Agata Wiśniewska, która od 10 lat wraz z mężem i dziećmi mieszka w Doncaster. Barbara Drozdowicz, szefowa polonijnej organizacji, ocenia z kolei, że w Wielkiej Brytanii zaczną się wkrótce masowe powroty do Polski.
Zobacz więcej na temat:  Londyn ŚWIAT koronawirus wirus Wielka Brytania