Polskie Radio
Section05
Wielka Brytania

Powrót z Wielkiej Brytanii. "Każdy ma jakiś talent"

- To pierwsza rzecz jaką słyszysz w pracy czy szkole w Wielkiej Brytanii: chodź, poszukamy twoich mocnych stron, w czym jesteś dobra, i będziemy to pielęgnować - wspomina emigracyjny start zawodowy Magdalena Szychowska. Twórczyni własnej marki kosmetyków przyznaje, że życie na emigracji pozwoliło jej odkryć i rozwinąć talenty oraz przekuć je w pomysł na własny biznes.
Zobacz więcej na temat:  emigracja ojczyzna Wielka Brytania Londyn rodzina na swoim firma POLSKA Małgorzata Frydrych

"Boże, chroń królową". Rola Elżbiety II w życiu politycznym Wielkiej Brytanii

W połowie listopada kilkanaście milionów osób na całym świecie usiadło przed ekranami swoich telewizorów i komputerów, by obejrzeć czwartą serię serialu "The Crown" o życiu królowej Elżbiety II. Kim naprawdę jest obecnie 94-letnia Elizabeth Windsor? Czy po 70 latach panowania nadal jest jedną z najważniejszych osób na świecie? Czy bez niej Wielka Brytania będzie istnieć w swoim obecnym kształcie?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Jasina Klub Trójki Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Wielka Brytania społeczeństwo Europa Elżbieta II serial historia Europy polityka

Wielka Brytania: 5 mln kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 dostarczonych do wiosny

Brytyjski rząd złożył zamówienie na dostawę 5 mln dawek szczepionki na COVID-19 opracowanej przez firmę Moderna, które mają zostać dostarczone nie później niż wiosną przyszłego roku - ogłosił brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Umowa z Moderną jest siódmą zawartą przez brytyjski rząd z producentami potencjalnych szczepionek.
Zobacz więcej na temat:  Anglia ŚWIAT Wielka Brytania COVID-19 koronawirus szczepienia

Nie żyje "rozpruwacz z Yorkshire". Seryjny morderca chorował na COVID-19

Peter Sutcliffe, nazywany "rozpruwaczem z Yorkshire" - jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców drugiej połowy XX wieku w Wielkiej Brytanii - zmarł w wieku 74 lat w szpitalu, do którego został przeniesiony z więzienia - poinformowały służby więzienne. Dokładna przyczyna zgonu nie jest jeszcze znana, ale jak podają media, do szpitala trafił z powodu koronawirusa i wiadomo, że odmawiał leczenia. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Anglia służby i bezpieczeństwo ŚWIAT przestępczość koronawirus COVID-19