Polskie Radio
Section05
Wrocław

"Wizjoner i człowiek Solidarności", "wybitny samorządowiec". Pożegnanie prof. Jana Waszkiewicza

We Wrocławiu, na cmentarzu Parafii Świętej Rodziny pożegnano profesora Jana Waszkiewicza - wieloletniego działacza opozycji komunistycznej, od 1999 roku pierwszego marszałka województwa dolnośląskiego. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Jan Waszkiewicz dolnośląskie Mateusz Morawiecki Wrocław POLSKA regiony odeszli 2021

Dominikanie przepraszają za dawne nadużycia. "Mamy świadomość odpowiedzialności za tę historię"

Wrocławscy dominikanie przepraszają za nadużycia, które miały miejsce w ich duszpasterstwie akademickim 20 lat temu. "Zwracamy się do was z ogromnym bólem i wstydem. Stajemy przed wami w prawdzie, która mimo upływu lat coraz wyraźniej odsłania swoje przerażające oblicze" – napisali w niedzielę, deklarując jednocześnie pełne wyjaśnienie sprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół katolicki regiony dolnośląskie Wrocław przemoc molestowanie seksualne

Długa tradycja uczenia języka polskiego obcokrajowców. Zaproszenie do Wrocławia i Łodzi

Ośrodki nauki języka polskiego dla cudzoziemców na polskich uczelniach to dla wielu zagranicznych studentów miejsce intensywnej nauki polszczyzny i poznawania polskiej kultury. Zapraszamy do Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego i Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  język polski KULTURA Ministerstwo Edukacji i Nauki Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wrocław Łódź

"Sprawę trzeba jak najszybciej zamknąć". Sasin zdecydowanie o nowym szefie oddziału IPN

W ubiegłym tygodniu Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że stanowisko p.o. dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu objął dr Tomasz Greniuch. Decyzja ta wzbudziła szereg kontrowersji, media przypomniały przeszłość historyka w ONR. Do sprawy w sposób zdecydowany odniósł się wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka IPN Instytut Pamięci Narodowej Wrocław Jacek Sasin