Polskie Radio
Section05
Adam Abramowicz

Obniżka podatków. Abramowicz: przedsiębiorcy czekają jeszcze na dwie ważne poprawki

W Polskim Radiu 24 rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz odniósł się do najnowszych zmian w podatkach, czyli uproszczonego programu Polskiego Ładu. - To jest zupełnie inny Polski Ład niż ten poprzedni. Jest dużo lepszy - mówił rzecznik. Zaznaczył jednocześnie, że przedsiębiorcy czekają jeszcze na dwie ważne poprawki.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA podatki Polski Ład prawo pieniądze pit Magdalena Złotnicka Adam Abramowicz

Gowin: będą rozwiązania, które pozwolą zagrożonym branżom przetrwać najtrudniejszy okres

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin powiedział, że premier Mateusz Morawiecki dał mu zielone światło na przygotowanie dodatkowych rozwiązań osłonowych dla zagrożonych branż, a konsultacje w tej sprawie mają ruszyć na początku tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin pomoc GOSPODARKA koronawirus Adam Abramowicz tarcza antykryzysowa ustawa Sejm pandemia

Rzecznik MŚP apeluje o korektę tarczy 4.0. Chodzi o wsparcie dla firm świadczących usługi agencyjne

Rzecznik MŚP w związku z sygnałami otrzymanymi od przedsiębiorców świadczących usługi agencyjne chce korekty zapisów z tarczy 4.0. Chodzi o to, by nie rozciągać na nich problematycznej regulacji - podało w komunikacie Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Adam Abramowicz małe i srednie przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA

Państwowe wsparcie także dla firm w restrukturyzacji i upadłości? Jest propozycja Rzecznika MŚP

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw wnioskuje, by przedsiębiorcy w upadłości i restrukturyzacji także mogli skorzystać ze wsparcia z tarczy antykryzysowej. Wniosek w tej sprawie Adam Abramowicz skierował do wicepremier minister rozwoju Jadwigi Emilewicz i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Zobacz więcej na temat:  firma tarcza antykryzysowa Adam Abramowicz GOSPODARKA POLSKA

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Mikropożyczka będzie umarzana z automatu

Ważna deklaracja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ws. mikropożyczek. Pieniądze - 5 tysięcy złotych - udzielane firmom w ramach tarczy antykryzysowej będą umarzane automatycznie i bez żadnych formalności. Wystarczy, by przedsiębiorcy spełnili jeden warunek - prowadzili działalność jeszcze co najmniej przez 3 miesiące od momentu otrzymania pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  firma tarcza antykryzysowa Marlena Maląg Adam Abramowicz

Rzecznik MŚP proponuje: otwórzmy gospodarkę 1 lipca

Nie możemy blokować gospodarki w nieskończoność – powiedział rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz w "Pulsie Biznesu". Poinformował, że dziś razem z ponad setką organizacji wystosuje apel o zniesienie ograniczeń w funkcjonowaniu gospodarki od drugiego półrocza. Odmrażanie gospodarki władze zaczęły na początku maja, ma się to odbywać stopniowo.
Zobacz więcej na temat:  firma tarcza antykryzysowa koronawirus Adam Abramowicz

Rzecznik MŚP upomina się o interes branży fitness. "Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia"

W piśmie do ministra zdrowia Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zaproponował, by rząd określił - na 4 maja 2020 r. - datę, kiedy branża fitness będzie mogła powrócić do działalności ograniczonej ze względu na epidemię koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Adam Abramowicz fitness tarcza antykryzysowa firma przedsiębiorca koronawirus Koronawirus w Polsce premier biznes Ministerstwo Zdrowia