Polskie Radio
Section05
akcja ratunkowa

Wstrząs w kopalni Rudna. Jeden górnik nadal poszukiwany

Jeden górnik jest nadal poszukiwany po wstrząsie, do którego doszło we wtorek w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach. 15 górników w wyniku wstrząsu odniosło obrażenia, jeden jest w stanie ciężkim. W szpitalach przebywają 4 osoby, w trakcie badań jest jeszcze 3 górników - wynika z najnowszych informacji opublikowanych przez KGHM tuż po północy. 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo akcja ratunkowa POLSKA Dolny Śląsk wypadek w kopalni regiony

Zaginionym w lesie trzylatkiem miał opiekować się niedźwiedź

Trzyletni Casey spędził w lesie ponad dwie doby, po tym jak zgubił się w trakcie zabawy ze swoimi kuzynami. Dziecka szukały służby z całej Karoliny Północnej. Przemarzniętego, ale żywego chłopca udało się odnaleźć. Był zaplątany w gałęzie i ciernie. Twierdził, że w lesie miał przyjaciela. - Był nim niedźwiedź, który go pilnował - przekazał Chip Hughes, szeryf hrabstwa Craven.
Zobacz więcej na temat:  USA las dziecko akcja ratunkowa ŚWIAT Ameryka

W kopalni zginął 29-latek. Emocjonalna reakcja ojca górnika

- Byliśmy tu w nocy o godzinie 11. Nie wiedzieli nic i nic nie chcieli powiedzieć. Ktoś wyszedł, po czesku mówił i my go nie rozumieliśmy. Przyjechałem bo chciałem mieć potwierdzenie, że mój syn nie żyje - powiedział ojciec jednego z górników, którzy znaleźli się pod ziemią w kopalni w czeskiej Stonavie. W czwartek doszło tam do wybuchu metanu. 13 górników poniosło śmierć, 12 z nich miało obywatelstwo polskie.
Zobacz więcej na temat:  Czechy górnictwo ŚWIAT Europa akcja ratunkowa kopalnia w Karwinie