Polskie Radio
Section05
Barbara Kurdej-Szatan

Atak na działaczy i zwolenników PiS. Macierewicz: PO prowadzi coraz intensywniej politykę nienawiści

Wiceprezes PiS, poseł Antoni Macierewicz w Studiu PAP odniósł się do ataków na działaczy i zwolenników PiS podczas weekendowych spotkań prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Wielkopolsce. - Rzeczywiście polityka nienawiści jest prowadzona przez Platformę Obywatelską i to coraz bardziej intensywnie - przyznał. Dodał, że takie zachowania prowadzą do wojny psychologicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

Barbara Kurdej-Szatan straci kolejną posadę? Konsekwencje ataku na polskie służby

Operator telefonii komórkowej Play rezygnuje z dalszej współpracy z Barbarą Kurdej-Szatan - informuje tvp.info. Firma ma mieć dość "zamieszania i awantur", które generuje celebrytka. Kurdej-Szatan w mediach społecznościowych przypuściła atak na polskie służby broniące granicy przed naporem migrantów z Białorusi, a strażników granicznych nazwała mordercami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo play telefonia komórkowa reklama

Gen. Leon Komornicki: lżenie polskich żołnierzy to dywersja

- Niestety dezinformacja rosyjska i białoruska znajdują u nas "pożytecznych wariatów". Gdyby moich żołnierzy nazwano mordercami, to w ramach obowiązującego prawa domagałbym się jak najsurowszej kary. Takie wypowiedzi działają destrukcyjnie, a jeśli wygłaszają je osoby publiczne, to ich waga ma szczególne znaczenie - mówił w Polskim Radiu 24 były wiceszef Sztabu Generalnego gen. Leon Komornicki. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś granica POLSKA straż graniczna

Kurdej-Szatan przeprasza Straż Graniczną. Internauci nie dowierzają w szczere intencje

Po tym jak Barbara Kurdej-Szatan straciła pracę w TVP z powodu wulgarnych komentarzy dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, aktorka opublikowała post, w którym przeprosiła funkcjonariuszy Straży Granicznej. Oświadczenie spotkało się z niedowierzaniem internautów w szczere intencje celebrytki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigracja straż graniczna kryzys migracyjny społeczeństwo

"Ci, którzy służą na granicy, nie mogą dostawać metaforycznych strzałów z tyłu". Fogiel o "biedacelebrytach"

- Ci, którzy służą na granicy, potrzebują wsparcia. Oni mają tam bardzo trudno, są zagrożeni, w stanie ogromnego napięcia i nie mogą jeszcze dostawać metaforycznych strzałów z tyłu od współobywateli, polityków, biedacelebrytów, nazywających ich "mordercami" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel granica Białoruś migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny opozycja mowa nienawiści społeczeństwo POLSKA

"Nie będzie już występować w TVP". Decyzja Jacka Kurskiego po obraźliwych wpisach Barbary Kurdej-Szatan

"Barbara Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP" - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski. To reakcja na wulgarne komentarze aktorki dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, krytykujące m.in. funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo straż graniczna prokuratura TVP Jacek Kurski granica Białoruś kryzys migracyjny

Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy SG mordercami. Jest zawiadomienie do prokuratury

"Aktorka Barbara Kurdej-Szatan, znana m.in. z reklam marki Play, w mediach społecznościowych nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej »mordercami«. Czy celebrytkę spotkają konsekwencję za atak na polskie służby?" - pyta portal tvp.info. Jak poinformował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, do prokuratury ma zostać złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nią przestępstwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna

Poparła aborcję na życzenie, a teraz kolęduje. Fani wytknęli Kurdej-Szatan hipokryzję

Aktorka i prezenterka telewizyjna Barbara Kurdej-Szatan w święta Bożego Narodzenia śpiewała w kościele kolędy o narodzeniu Chrystusa i udzielała się w kościele. Gwiazda jednak jeszcze kilka tygodniu temu wsparła Strajk Kobiet, opowiadając się w ten sposób za postulatem "aborcji na życzenie". Internauci wytknęli jej teraz hipokryzję.
Zobacz więcej na temat:  aborcja kolędy Boże Narodzenie POLSKA