Polskie Radio
Section05

Donald Tusk

"Porównanie dzisiejszej sytuacji do Grudnia haniebne"

– Porównywanie przez Donalda Tuska dzisiejszej sytuacji do Grudnia jest skandaliczne i haniebne – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Mariusz Staniszewski. Nawiązał w ten sposób do przemówienia przewodniczącego Rady Europejskiej, które wygłosił podczas ceremonii zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media dziennikarze demonstracje Warszawa Paweł Lisicki PiS Platforma Obywatelska sejm pr24

Amber Gold a Donald Tusk. „Nie sądzę, by afera zmiotła go"

Trwają prace komisji śledczej ds. Amber Gold. Mówi się o tym, że sejmowi śledczy w przyszłości będą chcieli przesłuchać m.in. Donalda Tuska, który w czasie funkcjonowania piramidy finansowej był premierem. – Nikt byłego szefa rządu za rękę nie złapie. Jego związki z tą sprawą pozostaną w sferze domysłów  – komentował w Kulisach Spraw Michał Krzymowski z „Newsweeka”.
Zobacz więcej na temat:  Michał Majewski Kulisy Spraw Michał Krzymowski Amber Gold

Witold Zembaczyński: w sprawie Amber Gold istnieje cyrk polityczny

– Misją PiS-u jest pokazać winę Donalda Tuska. Platforma Obywatelska mówi, że to nie ona ponosi odpowiedzialność. Moja rola w komisji to pokazać Polakom prawdę i ujawnić wszystkie osoby winne tej aferze i absolutnie nie dać się wplątać w przepychanki polityczne – powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej i członek sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna Unia Europejska Sejm

Andrzej Seremet przed komisją. Co wiedział o Amber Gold?

- Andrzej Seremet przyznał, że jego największą porażką z lat 2010-2016, jako prokuratora generalnego, była sprawa Amber Gold - mówił w Rozmowie Parlamentarnej Polskiego Radia 24 Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W czwartek sejmowi śledczy przesłuchali byłego prokuratora generalnego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski Amber Gold komisja nadzoru finansowego Andrzej Seremet prokuratura komisja śledcza

„Największe emocje będą wzbudzały przesłuchania polityków”

Dziś komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. W poprzednich tygodniach posłowie przepytywali m.in. gdańskich prokuratorów, którzy zajmowali się działalnością firmy Marcina P. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Aleksander Majewski, dziennikarz portalu „wPolityce.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm Andrzej Seremet Jarosław Gowin

Rola Tuska w Brukseli. Rosną jego szanse na drugą kadencję

Witold Waszczykowski krytycznie ocenia działania Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej. Minister spraw zagranicznych zarzuca byłemu premierowi, że ten m.in. nie lobbuje na rzecz Polski. Sprawę w Debacie Poranka Polskiego Radia 24 komentowali prof. Piotr Madajczyk z Uczelni Łazarskiego, dr hab. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego i Wojciech Przybylski, publicysta "Res Publiki".
Zobacz więcej na temat:  Rada Europejska Witold Waszczykowski Piotr Wawrzyk Wojciech Przybylski Unia Europejska Europa Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej

Tusk wróci do polityki? "Pozycja w PO trudna do odbudowania"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w jednym z wywiadów nie wykluczył swojego powrotu do polskiej polityki. Jego wypowiedź wywołała wiele spekulacji, także dlatego, że do tej pory były szef Platformy Obywatelskiej unikał odpowiedzi na pytania w tej sprawie. O jego ewentualnej przyszłości w Polsce, a także przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, mówiła w programie Punkt Widzenia prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna