Polskie Radio
Section05
Gitanas Nauseda

Premier Morawiecki: Grupa Wagnera blisko naszych granic to realne zagrożenie. Jesteśmy na to gotowi

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Litwy Gitanas Nauseda odbyli dziś rozmowę dot. zagrożenia ze strony Grupy Wagnera oraz hybrydowych działań Białorusi. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że obecne władze Polski są dalekie od lekceważenia tego typu zagrożeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Gitanas Nauseda Litwa służby i bezpieczeństwo Grupa Wagnera Białoruś

Szczyt NATO w Wilnie. Prezydenci Polski i Litwy chcą rozmawiać o zagrożeniach ze strony Białorusi

Podczas szczytu NATO w Wilnie chcemy poruszyć temat zmieniającej się sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej flance w związku z przemieszczaniem najemników Grupy Wagnera na Białoruś i relokacją broni jądrowej do tego państwa - zapowiedział prezydent Andrzej Duda w piątek na konferencji prasowej w Kłajpedzie na Litwie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wilno Litwa NATO Andrzej Duda Gitanas Nauseda służby i bezpieczeństwo

Prezydenci Polski i Litwy w Kijowie. Zełenski: to sygnał poparcia dla naszej wolności

"Cieszę się, że mogę powitać w Kijowie naszych dobrych, prawdziwych przyjaciół, partnerów - prezydenta Litwy Gitanasa Nausėdę i prezydenta Polski Andrzeja Dudę" - napisał w mediach społecznościowych przywódca Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Liderzy państw spotkali się w Dniu Konstytucji Ukrainy, rozmawiali między innymi o przygotowaniach do lipcowego szczytu NATO w Wilnie oraz sytuacji na froncie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Kijów Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Litwa NATO Gitanas Nauseda