Polskie Radio
Section05
gospodarka USA

"Polska pośrednio może stracić po podwyżce amerykańskich ceł na stal i aluminium"

Goście Polskiego Radia 24: Jerzy Markiewicz (ekonomista), Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i Maciej Stańczuk (Lewiatan) w audycji Rządy pieniądza dyskutowali o rozpoczynających się konsultacjach Komisji Europejskiej z unijnymi krajami w sprawie działań odwetowych za amerykańskie cła na stal i aluminium ze Wspólnoty. Ta sprawa ma być także jednym z tematów szczytu G7 pod koniec tygodnia w Kanadzie.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska gospodarka USA Unia Europejska Jerzy Markiewicz USA

"Amerykańskie cła na stal i aluminium to intryga biznesowa"

O szóstej rano czasu polskiego weszły w  życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium z Europy, Kanady i Meksyku. Według Białego Domu mają one chronić amerykańskich producentów przed nadprodukcją tych surowców na świecie. Kraje objęte cłami zapowiedziały kroki odwetowe. O sprawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Unia Europejska Donald Trump gospodarka USA Artur Wróblewski

"Na razie nic nam nie grozi", Eksperci o decyzji USA ws. wyższych ceł na aluminium i stal

Goście Polskiego Radia 24  PR24: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers)i Kamil Maliszewski (MBank) dyskutowali w audycji Rządy pieniądza o konsekwencjach amerykańskiej decyzji o wprowadzeniu  25-procentowego cła na stal i 10-procentowego cła na aluminium dla państw Unii Europejskiej, w tym Polski.
Zobacz więcej na temat:  przemysł Unia Europejska USA Kanada Meksyk gospodarka USA gospodarka polska

Czy dojdzie do wojny handlowej między USA a Chinami?

W życie weszły amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium. W ostatniej chwili prezydent Donald Trump wstrzymał ich zastosowanie wobec Unii Europejskiej. Bariery importowe dotkną m.in. Chiny, Rosję, Turcję i Japonię. Na temat przyszłości relacji handlowych pomiędzy USA, a Państwem Środka mówiła prof. Katarzyna Żukrowska ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Rosja Donald Trump Magdalena Skajewska Chiny gospodarka USA gospodarka chin eksport

Amerykańskie cła na stal i aluminum wstrzymane wobec UE

Dziś wchodzą w życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium. W ostatniej chwili prezydent Donald Trump wstrzymał ich zastosowanie wobec Unii Europejskiej. Biały Dom uzależnia ostateczne decyzje w tej sprawie od negocjacji handlowych z Europą. O konsekwencjach decyzji Donalda Trumpa dyskutowali goście Polskiego Radia 24 w audycji Rządy Pieniądza: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) oraz Kamil Maliszewski (mBank).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Unia Europejska gospodarka USA

USA-UE. "Wojna handlowa wisi w powietrzu"

Prezydent USA zapowiada cła na importowane stal i aluminium, Komisja Europejska grozi działaniami odwetowymi i również podniesieniem taryf. W tym tygodniu Waszyngton ma zrealizować zapowiedzi, co będzie jednym z głównych tematów środowej narady unijnych komisarzy. O odwrocie USA od wolnego handlu mówili w audycji Rządzy Pieniądza dr Cezary Mech (były wiceminister finansów) i Roman Przasnyski (Gerda Brokers).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Unia Europejska Donald Trump handel gospodarka USA