Polskie Radio
Section05
kara śmierci

Łukasz Warzecha: kara śmierci to nie zemsta

- Jestem zwolennikiem stosowania kary śmierci z umiarem. To jasne, że powinna obowiązywać wyłącznie za zabójstwo kwalifikowane, czyli np. zabójstwo z premedytacją, ze szczególnym okrucieństwem i raczej nie za zabójstwo w afekcie – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób do obchodzonego 10 października Światowego Dnia przeciw Karze Śmierci.
Zobacz więcej na temat:  kara śmierci Łukasz Warzecha przestępczość zabójstwo

Brutalny gwałt na Polce w Rimini. "Oni powinni wisieć"

– Zareagowałem emocjonalnie. Jestem przeciwnikiem tortur – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości, w reakcji na wydarzenia, do których doszło we włoskim Rimini – tam czterech mężczyzn, prawdopodobnie imigrantów z Afryki Północnej, zgwałciło Polkę, a jej męża pobiło – napisał na Facebooku: „dla tego konkretnego przepadku przywróciłbym również tortury”.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Włochy przestępczość kara śmierci POLSKA

Poszlakowy proces „Wampira z Zagłębia"

Zdzisław Marchwicki w latach 70. ubiegłego wieku został skazany na karę śmierci za zabójstwo czternastu kobiet i usiłowanie zabójstwa kolejnych siedmiu. Proces w tej sprawie do dziś wzbudza jednak wiele kontrowersji. Gościem audycji Kulisy Spraw był Jarosław Kościuszko, były oficer sekcji zabójstw Komendy Stołecznej Milicji Obywatelskiej w latach 1966-1986.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kryminał policja kara śmierci zabójstwo Kulisy Spraw