Polskie Radio
Section05
kobieta

Prof. Magdalena Środa: mój świat dzieciństwa obracał się wokół nauki

W audycji "Po drugiej stronie lustra" prof. Magdalena Środa opowiada m.in. o swoim bezkompromisowym stosunku do wartości, o modelu wychowania, jaki odebrała w domu, gdzie królowała dysputa socjologiczna rodziców. - Mój świat dzieciństwa stworzony przez ojca, a i również przez mamę, bo była socjolożką, obracał się wokół nauki - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Magdalena Środa socjologia wspomnienie filozofia etyka feminizm

Inżynierki 4.0. Za nami finał tegorocznej odsłony programu

Niedawno odbył się szósty już finał programu edukacyjnego dla studentek uczelni technicznych. Inżynierki 4.0 pomagają wejść w świat innowacji, technologii i biznesu. - To były dwa bardzo intensywne dni, wypełnione ciekawym programem i spotkaniami - mówią w Czwórce uczestniczki wydarzenia Martyna Popiołek i Karolina Skalska z Politechniki Warszawskiej. - To dla nas impuls do działania, ale przede wszystkim duża inspiracja.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka nowe technologie praca studenci inżynieria Marta Hoppe

Kurs samoobrony dla kobiet. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Kursy samoobrony dla kobiet cieszą się coraz większym powodzeniem. Na zajęciach można nie tylko zgłębiać tajniki różnorodnych sztuk walki, ale też nauczyć się podejmowania szybkich decyzji w sytuacji spotkania z agresorem. Uczestniczki kursu uczą się reagować stosownie do poziomu zagrożenia oraz rozwiązywać konflikty poprzez fizyczną i słowną samoobronę. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska samoobrona sztuki walki atak