Polskie Radio
Section05
książę Harry

Karol III. Kim jest nowy król Wielkiej Brytanii?

6 maja 2023 odbędzie się koronacja Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Siedemdziesięcioczteroletni władca jest najstarszym monarchą, jaki wstąpił na brytyjski lub angielski tron. Ale biografia Karola pokazuje, że korona była dla niego raczej brzemieniem niż celem. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania król Karol III książę William książę Harry książę Filip Królowa Elżbieta II HISTORIA

Sekrety znanych i popularnych. Jak wpływają na ich wizerunek?

Niedawno książę Harry w biografii "Ten drugi" ujawnił rodzinne sekrety królewskiego dworu, natomiast Shakira rozprawiła się z byłym mężem w kolejnej już piosence. Dlaczego ludzie z pierwszych stron gazet decydują się na tak intymne wyznania? Czy biorą pod uwagę opinie odbiorców swoich publicznych manifestów?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek celebryci social media Wielka Brytania Shakira tajemnice Meghan Markle społeczeństwo książę Harry

Wspomnienia księcia Harry'ego w ogniu krytyki prasy, ale z sukcesem komercyjnym. "Spare" bije rekordy sprzedaży

Budzące ogromne emocje pamiętniki brytyjskiego księcia Harry'ego, zatytułowane "Spare", są najszybciej sprzedającą się książką w kategorii non-fiction w historii Wielkiej Brytanii - poinformował ich wydawca. Brytyjska prasa krytykuje jednak dzieło syna Karola III, nazywając je "autoterapią" i wypominając mu przeżywanie swoich traum.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania książę Harry Europa

Eton College i Gordonstoun. Królewskie szkoły w serialu "The Crown"

Szkoły, w których kształcili się książęta, królowe i królowie brytyjscy, to jeden z wielu wątków serii "The Crown". Czasem instytucje te pojawiają się jako tło lub pretekst dla jakiejś sceny, a czasem pełnią ważną rolę w budowaniu psychologii postaci. Ile jest prawdy w tych przedstawieniach?
Zobacz więcej na temat:  The Crown netflix serial Elżbieta II Karol III książę William książę Harry szkoła edukacja HISTORIA telewizja Wielka Brytania Szkocja

Brytyjskie media: książę Harry przyjechał na pogrzeb dziadka. Jest poddawany kwarantannie

Brytyjski książę Harry już przyleciał do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w pogrzebie swojego dziadka, zmarłego w piątek księcia Filipa, i przebywa obecnie na kwarantannie w Londynie - ujawnił dziennik "The Sun". To pierwsza wizyta Harry'ego w Wielkiej Brytanii od czasu, gdy w marcu 2020 roku zrezygnował on wraz z żoną z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. Obecnie obydwoje mieszkają w Kalifornii, skąd pochodzi księżna Meghan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania książę Harry książę Filip