Polskie Radio
Section05
łoś

Jakie odgłosy wydają jelenie, łosie i daniele? Przyrodnik o porykiwaniach leśnych zwierząt

Tegoroczna jesień wyjątkowo sprzyja wypadom do lasu, dlatego warto dowiedzieć się, co oznaczają charakterystyczne odgłosy zwierząt. Czy może zdarzyć się, że pomylimy te wydawane przez jelenie i niedźwiedzie? Jak brzmią porykiwania takich zwierząt jak łosie i daniele? Wyjaśnia w Programie 1 Polskiego Radia przyrodnik - Magdalena Stępińska.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka jeleń łoś przyroda Magdalena Stępińska daniel przyrodnik rykowisko bekowisko bukowisko odgłosy zwierząt

Zakochane łosie. Reportaż "Miłość na bagnie" [POSŁUCHAJ]

Wrzesień, październik i listopad to czas godów zwierząt jeleniowatych. Najbardziej znane i najbardziej spektakularne jest rykowisko jeleni szlachetnych. O nim najwięcej się mówi. Bekowisko danieli oraz bukowisko łosi są spokojniejsze i mniej efektowne. Ale czy z tego powodu mniej interesujące? Zachęcamy do wysłuchania reportażu "Miłość na bagnie".
Zobacz więcej na temat:  reportaż Trójka łoś parki narodowe natura przyroda

Decyzja ministra środowiska. Odstrzał łosi wstrzymany

„Minister Środowiska uchylił rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne, między innymi na łosie, z uwagi na potrzeby ponownego przeanalizowania wprowadzenia okresów polowań i ich terminów” - poinformował rzecznik prasowy resortu Aleksander Brzózka. O populacji łosi w Polsce mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego Diana Piotrowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 łoś zwierzęta leśne zwierzęta ministerstwo środowiska Jan Szyszko