Polskie Radio
Section05
Małgorzata Paprocka

Protesty rolników. "KE zamknęła się w swojej bańce"

– KE zamknęła się w swojej bańce i efekt jest taki, że większość państw UE zgłasza żądania likwidacji Zielonego Ładu, ponieważ jest to nietrafione, przeskalowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gośćmi audycji byli również: Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka Anna Maria Żukowska Andrzej Halicki Marek Jakubiak Krzysztof Paszyk Przemysław Wipler rolnictwo rolnicy Komisja Europejska Unia Europejska Trójka

Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Paprocka wyjaśnia stanowisko prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda przed podjęciem decyzji w sprawie każdej ustawy będzie badał, czy uchwalono ją zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Zapowiedziała to w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka. Była pytana, czy prezydent podtrzymuje wolę odsyłania do Trybunału Konstytucyjnego ustaw uchwalanych bez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka prezydent Andrzej Duda Małgorzata Paprocka

Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Paprocka: nikt nie ma prawa podważać aktu łaski prezydenta

- Nikt nie ma prawa podważać aktu łaski pana prezydenta. Nie mają do tego kompetencji sądy i trzeba pewnie zastanowić się nad skutkami takiej działalności sędziów - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Paprocka, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Kamiński Maciej Wąsik ułaskawienie Mariusza Kamińskiego prezydent prawo POLSKA polityka Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka

Paprocka: weto prezydenta to skutek rażącego łamania konstytucji w sprawie mediów

- Weto wynika z kwestii niestety oczywistej, czyli rażącego złamania Konstytucji i ustaw wokół tego, co działo się w tym tygodniu w mediach publicznych - powiedziała w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka, odnosząc się do decyzji prezydenta o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Małgorzata Paprocka kancelaria prezydenta weto polityka POLSKA

Czy media publiczne można zmieniać uchwałami? Prezydencka minister: to daleko idące nieporozumienie

– Sprawa regulowania wielu kwestii uchwałami krąży w sferze publicznej od kilku tygodni i jest daleko idącym nieporozumieniem – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
Zobacz więcej na temat:  wybory 2023 opozycja Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda kancelaria prezydenta POLSKA polityka Andrzej Duda Małgorzata Paprocka Karol Gnat media publiczne media Rada Mediów Narodowych

"To będzie szalenie groźnym precedensem". Paprocka krytykuje pierwszy projekt Bodnara

 - Jeśli wprowadzanie zmian sprzecznych z konstytucją ustawami w drodze rozporządzenia zostanie uznane przez tych, którzy chcą być prawniczymi elitami krajowymi, jak i trybunały europejskie, będzie to szalenie groźny precedens, który następne władze będą wykorzystywać - oceniła minister w KPRP Małgorzata Paprocka w Radiu Zet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Adam Bodnar Małgorzata Paprocka

"Ta koalicja chaosu nie przysłuży się Polsce". Politycy o rządzie zaproponowanym przez Donalda Tuska

- Ta koalicja naprawdę zapowiada się jako pewien chaos. Z jednej strony mamy Lewicę ze skrajnym skrzydłem, a z drugiej strony PSL, które usiłuje być bardziej konserwatywne. Nie mam żadnych wątpliwości, że to nie przysłuży się Polsce - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Michał Woś (Suwerenna Polska). Gośćmi audycji byli także Waldemar Buda (PiS), Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Marek Sawicki (Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe), Grzegorz Schetyna (Koalicja Obywatelska), Adrian Zandberg (Razem).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Sejm Donald Tusk rząd Mateusz Morawiecki PiS PSL KO lewica Adrian Zandberg Michał Woś Waldemar Buda Marek Sawicki Małgorzata Paprocka Grzegorz Schetyna

Małgorzata Paprocka: kadencji konstytucyjnych organów nie można skracać uchwałami

- Można zmieniać prawo, ale trzeba to robić w tych formułach, na które umówiła się władza ze społeczeństwem. Uchwały nie mają żadnej mocy powszechnie obowiązującej i oczywistym jest, że uchwałami kadencji konstytucyjnych organów skracać nie można - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Małgorzata Paprocka NBP krs Krajowa Rada Sądownictwa Trybunał Konstytucyjny polityka prawo

Spory wokół KRS. Paprocka: próby podważania konstytucyjnych organów spotkają się ze sprzeciwem prezydenta

– To oczywiste, że nie ma czegoś takiego jak "neo-KRS". Wszystkie próby podważania powołań, podważania konstytucyjnych organów będą się zawsze spotykać ze stanowczym sprzeciwem pana prezydenta – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
Zobacz więcej na temat:  wybory 2023 opozycja Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda kancelaria prezydenta POLSKA polityka Andrzej Duda Małgorzata Paprocka Karol Gnat