Polskie Radio
Section05
MSWiA

Kiedy ruszy budowa schronów? Szef MSWiA wyjaśnia

- Najważniejsze rzeczy to: budowa schronów i miejsc ukrycia dla ludności, efektywny i dobry system informowania ludności i sprzężenie wszystkich instytucji państwa w tym zakresie, ale także kwestia budowania odporności społecznej, budowa całego systemu informacyjnego, jeśli chodzi o obronę ludności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński MSWiA służby i bezpieczeństwo Grzegorz Osiecki

Przeszukania ws. Funduszu Sprawiedliwości. Komentarz Ziobry

Zbigniew Ziobro przekazał, że nikt nie utrudniał czynności prokuratury podczas przeszukania jego domu - poinformował portal niezależna.pl. Były minister sprawiedliwości dodał, że nie było żadnej próby kontaktu w związku z planami przeszukania jego domu. Wcześniej o próbie "skontaktowania się z Ziobrą" informowała Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Marcin Kierwiński Zbigniew Ziobro polityka

Rzucał w protestujących rolników. Policjant ukarany

W czwartek zastępca szefa KGP nadinsp. Roman Kuster poinformował, że "wobec policjanta, który na proteście rolników odrzucał jakiś przedmiot wdrożono czynności wyjaśniające, a następnie postępowanie dyscyplinarne, które zakończyło się wymierzeniem kary nagany". - Materiał przesłano też do prokuratury - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja rolnicy Warszawa Sejm MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Kto nowym komendantem głównym policji? Szef MSWiA wyjaśnia

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński poinformował w Programie 1 Polskiego Radia, że najpóźniej do końca tygodnia premier podejmie decyzję w sprawie wyboru nowego komendanta głównego policji. Od 22 grudnia ubiegłego roku pełniącym te obowiązki jest inspektor Marek Boroń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA Marcin Kierwiński policja policja polska służby i bezpieczeństwo