X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
port lotniczy

Czy warto budować Centralny Port Lotniczy?

Jeszcze w tym roku rząd ma podjąć decyzję w sprawie budowy Centralnego Portu Lotniczego.  Lotnisko miałoby obsługiwać 50 milionów pasażerów rocznie i być jednym z głównych miejsc przesiadkowych w naszej części Europy. O znaczeniu CPL mówił Mariusz Wiatrowski ze Związku Regionalnych Portów Lotniczych; prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 lotnictwo LOT samoloty lotnisko w Modlinie port lotniczy

Dyskusje wokół powstania Centralnego portu lotniczego w Polsce

Centralny port lotniczy (CPL) miałby być ulokowany w środkowej Polsce, prawdopodobnie między Łodzią a Warszawą. Wśród opinii, także biznesowych, nie brakuje takich, że obiekt ten jest Polsce bardzo potrzebny i konieczny jeśli ma się u nas rozwijać transport lotniczy. Jego budowa oznaczałaby jednak duże koszty i koniec kilku innych polskich lotnisk. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Leszek Chorzewski (Lotnisko w Modlinie).
Zobacz więcej na temat:  inwestycje LOT lotnictwo lotnisko w Modlinie port lotniczy Warszawa

Wraca spór o Centralny Port Lotniczy

Do 2020 roku LOT planuje podwoić liczbę przewożonych pasażerów do ponad 10 mln. Flota ma do tego czasu urosnąć z 45 do około 70 samolotów. Dlatego szef narodowego przewoźnika, postuluje przyspieszenie prac nad budową Centralnego Portu Lotniczego. Przeciwne są władze lotniska Chopina, które twierdzą, że budowa CPL oznacza bankructwo i zamknięcie głównego warszawskiego lotniska. O sporze mówił gość Polskiego Radia 24 Marcel Klinowski (ekspert ds. infrastruktury, Fundacja Projektów Obywatelskich).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo port lotniczy