Polskie Radio
Section05
pożyczka

"Skarbiec Palikota" na celowniku UOKiK. Firmie i jej szefowi grożą ogromne kary

Prezes UOKiK wszczął postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przeciw firmie Polskie Destylarnie z Lublina, która organizowała kampanię pożyczkową "Skarbiec Palikota". Zgodnie z przepisami, Polskim Destylarniom grozi kara do 10 proc. obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok nałożenia kary za każdą z sześciu praktyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK konsument pożyczka inwestycje firma POLSKA

BIK prognozuje dalszy wzrost akcji kredytowej. W czołówce hipoteka i kredyty ratalne

Kredytobiorcy w Polsce zaciągają coraz więcej kredytów i pożyczek. Na koniec 2023 r. suma wszystkich kredytów i pożyczek do spłaty wyniosła 727 mld zł. To o 5 mld zł więcej niż rok wcześniej. Banki, SKOK-i i instytucje pożyczkowe udzieliły nowych zobowiązań na kwotę 182,5 mld zł, co stanowi wzrost o ponad 25 proc. w porównaniu z 2022 r. - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyt hipoteczny pożyczka BIK

Śląsk: gang mógł wyłudzić kilkadziesiąt milionów złotych. Szefowa grupy aresztowana

Na wniosek sosnowieckiej prokuratury sąd aresztował 46-latkę, podejrzaną o kierowanie grupą przestępczą, która pod pozorem inwestycji w przedsięwzięcia biznesowe od firm i osób, mogła wyłudzić łącznie nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Prokuratura prosi pokrzywdzonych o kontakt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sosnowiec Śląsk śląskie prokuratura przestępczość wyłudzenia pożyczka pranie pieniędzy regiony sąd sądownictwo

Wakacje kredytowe w 2024 r. Nowe kryteria i większa dostępność pomocy z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców

Z wakacji kredytowych może skorzystać w 2024 roku około 550 tysięcy posiadaczy złotowych "hipotek". Tylu bowiem kredytobiorców może spełnić, zapisane w projekcie ustawy, kryteria skorzystania z tego rozwiązania. Więcej osób będzie mogło także liczyć na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy stopy procentowe bank pożyczka legislacja rząd Ministerstwo Finansów społeczeństwo POLSKA

"Żądza pieniądza". Jak działają sprawcy lichwy mieszkaniowej? [POSŁUCHAJ]

Reportaż o procederze lichwy mieszkaniowej, utraconych nieruchomościach i zaangażowanych w te oszustwa urzędnikach państwowych - notariuszach. – To opowieść o ludzkich kłopotach i naiwności i tych, którzy z niej żyją. Opowieść o łatwowierności i żądzy pieniądza – mówił, zapraszając na audycję, jej autor Adam Bogoryja-Zakrzewski. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski pr poleca pożyczka nieruchomości oszustwa oszustwo

Kolejne zatrzymania w sprawie klubów nocnych wyłudzających pieniądze. Prawie 130 podejrzanych

Kolejnych 20 osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w sprawie klubów nocnych, w których miało dochodzić do wyłudzania pieniędzy od klientów. W śledztwie jest już łącznie 129 podejrzanych, 54 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚ prokuratura wyłudzenia zatrzymanie pieniądze pożyczka rachunek bankowy