Polskie Radio
Section05
przestępczość

"Sex wakacje" zamiast "alimenty na dzieci". Senator PO w tytułach przelewów obrażał byłą żonę

Jak informuje "Gazeta Lubuska", senator Robert Dowhan z PO, płacąc alimenty, wpisywał w tytułach przelewów obrażające byłą żonę hasła i sformułowania. Od 2018 r. przelewy tytułował na przykład: "Złodziej zawsze będzie złodziejem a sz... i k... zawsze sz... i k...!!!" albo "wpłata dla zł-ja", "sex wakacje", "sex wyjazdy", "sex podróże", sponsorowane wyjazdy.
Zobacz więcej na temat:  polityka społeczeństwo prawo Senat Platforma Obywatelska dzieci przestępczość POLSKA

Afera pedofilska w Warszawie. Radni PO zablokowali odwołanie zastępcy burmistrza Targówka

Na nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Targówek radni PiS chcieli odwołania zastępcy burmistrza Krzysztofa Miszewskiego. Zarzucali mu m.in. współpracę z aktywistą Robertem K., który później został skazany za pedofilię. W tajnym głosowaniu wniosek upadł, przeciwni byli radni PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia przestępczość Warszawa regiony mazowieckie Platforma Obywatelska społeczeństwo

Współpracowały z najpotężniejszą organizacją przestępczą we Włoszech. Trzy Polski zatrzymane

"Łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową zatrzymali trzy Polki poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości. Są one podejrzane o udział w mafii 'Ndrangheta i prania pieniędzy. Wobec kobiet została już wszczęta procedura ekstradycyjna.
Zobacz więcej na temat:  Europa Włochy przestępczość Mafia POLSKA

ANALIZA Zamieszki w Belgii a poziom bezpieczeństwa w krajach UE. Sprawdziliśmy, jak jest w Polsce

Kilkunastu przedstawicieli marokańskiej społeczności w Belgii zostało aresztowanych za udział w zamieszkach w Brukseli, które wybuchły po meczu Mistrzostw Świata w Katarze. Doszło do ostrych starć z policją. Z ostatnich danych Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej wynika, że Belgia jest jednym z krajów o najwyższym wskaźniku przestępczości w UE. Polska dla porównania jest w gronie najbezpieczniejszych krajów Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo migracja Unia Europejska policja przestępczość Bruksela Belgia Europa ŚWIAT

"Podjął zdecydowaną walkę z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich". Rada Stała KEP o Janie Pawle II

Jan Paweł II, zgodnie z nabywaną wiedzą, podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych oraz wprowadził w Kościele normy rozliczania tych przestępstw - napisali członkowie Rady Stałej KEP w stanowisku ws. działań Jana Pawła II wobec pedofilii duchownych.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II POLSKA aktualności katolickie Kościół pedofilia przestępczość HISTORIA społeczeństwo

"Fałszywe faktury na miliony złotych". KAS zatrzymało kolejne osoby

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejne 10 osób w śledztwie dotyczącym grup wystawiających fikcyjne faktury VAT. Łącznie kilka grup wystawiło ponad 900 fałszywych faktur za ponad 22,4 milionów zł. W zatrzymaniu pomogli mazowieccy policjanci.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma finanse podatki podatek oszustwo POLSKA pieniądze vat przestępczość prokuratura faktury korupcja przestępczość gospodarcza oszustwa faktura wyłudzenia

Powoływali się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zostali zatrzymani przez CBA

Wrocławski magistrat przekazał CBA dokumenty dotyczące jednego z lokalów komunalnych we Wrocławiu – poinformował w środę urząd. CBA zatrzymało dwie osoby, które miały powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. Zatrzymani za pieniądze mieli podejmować się pośrednictwa w sprawach dotyczących wrocławskich nieruchomości. Za załatwienie tych spraw, zatrzymani przez CBA mężczyźni domagali się udzielenia im korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBA Wrocław przestępczość dolnośląskie regiony

Afera pedofilska w Warszawie. Marcin Warchoł reaguje na szokująco niski wyrok dla Roberta K.

- Jako pełnomocnik rządu ds. ochrony praw człowieka wystąpię do Prokuratury Krajowej o wniesienie apelacji na niekorzyść tego sprawcy - powiedział wiceminister sprawiedliwość Marcin Warchoł zapytany o niski wyrok dla oskarżonego o pedofilię aktywisty z warszawskiego Targówka Roberta K.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia społeczeństwo przestępczość Warszawa regiony mazowieckie

"W cieniu afer". Dariusz Loranty o powstaniu mafii w Polsce: delikatny nadzór Służby Bezpieczeństwa

- Wiadomo, że każda służba, a Służba Bezpieczeństwa w szczególności, musiała pozyskiwać informatorów, dobrze było mieć ich także w świecie przestępczym - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Loranty, były policjant z Wydziału ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor przestępczość policja PRL transformacja ustrojowa

Warszawa: Ukradł 80 litrów paliwa i zakopał się na trawniku

Policjanci z warszawskiego Żoliborza potrzebowali zaledwie kilku minut, żeby zatrzymać sprawcę kradzieży ponad 80 litrów paliwa. 28-letni złodziej wpadł, gdy zakopał się na trawniku swoim volkswagenem. Okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  benzyna motoryzacja bezpieczeństwo Radio kierowców kierowca kierowcy POLSKA społeczeństwo Polskie Radio Polskie Radio Kierowców prawo paliwa przestępczość

Posłuchaj drugiej części reportażu "Zrozumieć niezrozumiałe"

Porwanie i gwałt na 14-latce w Poznaniu były szokiem dla wielu osób. To trudno zrozumieć, bo przestępstwa dopuścili się małoletni na swojej znajomej, kierowani przez 39-letnią Paulinę K. Do tej kobiety lgnęli niepełnoletni 13–17-latkowie. To ona, zdaniem prokuratury w Poznaniu, była pomysłodawcą całej "akcji". Zapraszamy do wysłuchania drugiej części reportażu. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Poznań przestępczość reportaż w Jedynce

"Zrozumieć niezrozumiałe" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego, cz. 2

Porwanie i gwałt na 14-latce w Poznaniu były szokiem dla wielu osób. To trudno zrozumieć, bo przestępstwa dopuścili się małoletni na swojej znajomej, kierowani przez 39-letnią Paulinę K. To kobieta, do której lgnęli niepełnoletni 13-17 latkowie. To ona - zdaniem prokuratury w Poznaniu - była pomysłodawcą tej "akcji". Zapraszamy do wysłuchania drugiej części reportażu. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Poznań przestępczość Adam Bogoryja-Zakrzewski