Polskie Radio
Section05
rating Polski

Agencja S&P potwierdza rating Polski. Minister finansów: podkreślono konkurencyjność naszej gospodarki

Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" (perspektywa stabilna). "To kolejny dowód na to, że prowadzimy politykę, która skutecznie minimalizuje negatywny wpływ rosyjskiej agresji na Ukrainę na polską gospodarkę" - skomentowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA rating Polski polityka Magdalena Rzeczkowska Ministerstwo Finansów

Agencja Fitch potwierdza dotychczasowy rating Polski. Minister finansów: solidne perspektywy wzrostu

Agencja ratingowa Fitch ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski na poziomie A-/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A-/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostaje na poziomie stabilnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Magdalena Rzeczkowska fitch rating Polski

Agencja S&P podtrzymuje rating Polski. Skuza: mamy silną gospodarkę

Agencja ratingowa S&P utrzymała rating Polski na poziomie A minus dla długoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A dla długoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa pozostała stabilna. Ta ocena pokazuje, że polityka gospodarcza i fiskalna Polski jest prowadzona właściwie - komentuje wiceminister finansów Sebastian Skuza.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT rating Polski Ministerstwo Finansów

Jaka będzie inflacja w roku 2022? Znamy opinię profesor Elżbiety Mączyńskiej z SGH

Wiele wskazuje, że inflacja w 2022 roku powoli będzie się zmniejszać, choć jeszcze nie wróci do celu inflacyjnego NBP - powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska, honorowa prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE). Podkreśliła silny potencjał polskiej gospodarki, ale poziom niepewności jest tak duży, że potrzebne są "scenariusze awaryjne".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja pkb OECD bank światowy rating Polski MFW

Fitch utrzymał rating Polski. Kościński: nasze działania są pozytywnie oceniane

Fitch potwierdza dotychczasowy rating Polski na poziomie "A -" - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Finansów. Resort wskazał, że perspektywa ratingu pozostaje na poziomie stabilnym. - Nasze działania wspierające polską gospodarkę, która powraca na ścieżkę wzrostu, są pozytywnie oceniane przez agencje ratingowe - skomentował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska GOSPODARKA rating rating Polski Ministerstwo Finansów

Kościński: gospodarce potrzebne są pozytywne impulsy. Będą nimi inwestycje i konsumpcja

Nasz priorytet to stabilne finanse, szybki rozwój polskiej gospodarki i sukcesywny wzrost PKB - powiedział w poniedziałek podczas rozpoczęcia Europejskiego Kongresu Finansowego Online 2021 minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów pkb rating Polski Polski Ład COVID-19 tarcza antykryzysowa