Polskie Radio
Section05

Stany Zjednoczone

Były szef MON: nie widzę interesu Polski w tej konferencji

- Nie widzę polskiego interesu w tej konferencji. Obecnie rządzący, czy premier, czy minister Jacek Czaputowicz, wyraźnie nie powiedzieli co Polska na tym zyska - powiedział na antenie Jedynki Tomasz Siemoniak, wiceszef PO i były szef MON. Polityk odniósł się do rozpoczynającej się konferencji bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Siemoniak Sygnały Dnia Piotr Gociek Platforma Obywatelska konferencja bliskowschodnia USA Iran

Relacje Polska-USA z Chinami w tle

– Polska stała się dla Stanów Zjednoczonych ważnym państwem w Europie i to w naszym kraju chcą mocniej się zaangażować – powiedział Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. W audycji "Świat w Powiększeniu" rozmowa o relacjach polsko-amerykańskich w kontekście rozpoczynającej się w Warszawie konferencji bliskowschodniej i znaczenia aktywności Chin dla stosunków na linii Polska-USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA POLSKA polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski Warszawa konferencja bliskowschodnia Mike Pompeo Mike Pence Jacek Czaputowicz Europa

Relacje Polska-USA przed konferencją. Komentarze polityków

Wkrótce w Polsce odbędzie się konferencja bliskowschodnia. W Warszawie pojawią się czołowi amerykańscy politycy. Michał Jach (PiS) i Andrzej Halicki (PO) są zgodni, że relacje z USA są obecnie dobre. Różnią się jednak w postrzeganiu roli i pozycji naszego kraju względem głównego sojusznika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konferencja bliskowschodnia Andrzej Halicki Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska NATO USA wojsko Wojsko Polskie

NASZ WYWIAD B. ambasador USA: uwaga na dezinformację ze strony Rosji

- Jestem dumny, że razem z naszymi polskimi przyjaciółmi zniszczyliśmy ład jałtański i budowaliśmy Europę bez podziałów – mówi były ambasador Daniel Fried w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Były asystent sekretarza stanu ds. Europy przestrzegł przed agresywną dezinformacją Rosji i przed próbami zastraszania w stylu Chruszczowa.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD ŚWIAT Rosja ZSRR Daniel Fried obwód kaliningradzki Nikita Chruszczow NATO