Polskie Radio
Section05
Marta Lempart

Marta L. oskarżona. Liderce "Strajku Kobiet" grozi kara więzienia

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej aktywistce i liderce "Strajku Kobiet" Marcie L. Kobiecie postawiono dwa zarzuty. Odpowie za pomówienie i znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, których nazwała m.in. "mordercami w polskich mundurach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet sąd sądownictwo straż graniczna regiony Warszawa Marta Lempart

Nowy Program PO przysporzył jej sojuszników? Wśród nich Marta Lempart ze Strajku Kobiet

Donald Tusk zapowiedział niedawno proaborcyjną "kampanię" w Polsce. Podkreślił również, że będzie domagał się większych praw dla par homoseksualnych a także debaty o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Deklaracje te spotkały się z uznaniem propagatorki przerywania ciąż - Marty Lempart, która określiła środowiska lidera PO jako swoich "sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO Marta Lempart strajk kobiet polityka społeczeństwo

FELIETON Lempart i przyjaciele na wojnie z polskością. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas niedawnej proaborcyjnej manifestacji pod Sejmem Marta Lempart obraziła haniebnie polskich mundurowych broniących granic ubliżając im od morderców dzieci. Czy to efekt zjawiska znanego w psychologii projekcją, czyli przypisywania innym własnych intencji? - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy polityka Marta Lempart KOD obywatele RP granica Białoruś migracja imigranci w Europie aborcja straż graniczna Wojsko Polskie miłosz manasterski felieton

Poseł Nowej Lewicy broni zachowania Lempart: prawo do aborcji jest święte

- Kobiety będą protestowały w taki sposób, w jaki uznają za stosowne, ponieważ ich prawa są bezczelnie zabierane w ich kraju i prawo takie jak prawo do aborcji jest święte - oświadczyła poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy, komentując bulwersujące zachowanie Marty Lempart przed siedzibą PiS i wobec pani tam sprzątającej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka aborcja kobieta Marta Lempart

Festiwal hipokryzji polityków opozycji. "Wspierają" osoby z zespołem Downa, a chcą aborcji na życzenie

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami chorymi wielu ludzi zakłada skarpetki nie do pary. W akcji wzięło udział część polityków opozycji. Sęk w tym, że te same osoby popierają aborcję na życzenia i angażują się w Strajk Kobiet. Jak to możliwe, że godzą te dwa, wzajemnie wykluczające się, poglądy?
Zobacz więcej na temat:  aborcja zespół downa dziecko dzieci społeczeństwo opozycja Lewica Razem Marta Lempart POLSKA