Polskie Radio
Section05
Marta Lempart

Festiwal hipokryzji polityków opozycji. "Wspierają" osoby z zespołem Downa, a chcą aborcji na życzenie

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami chorymi wielu ludzi zakłada skarpetki nie do pary. W akcji wzięło udział część polityków opozycji. Sęk w tym, że te same osoby popierają aborcję na życzenia i angażują się w Strajk Kobiet. Jak to możliwe, że godzą te dwa, wzajemnie wykluczające się, poglądy?
Zobacz więcej na temat:  aborcja zespół downa dziecko dzieci społeczeństwo opozycja Lewica Razem Marta Lempart POLSKA

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Adrian Klarenbach strajk kobiet Marta Lempart aborcja demonstracje

"Wreszcie opowiedziała się za legalizacją". Lempart chwali PO za propozycje ws. aborcji

- To, że wszystkie partie zajęły stanowisko, to, że ja teraz mogę mówić, która partia co mówi o aborcji, to jest wielki sukces ludzi - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Marta Lempart. Jej zdaniem, "PO wreszcie opowiedziała się za legalizacją, a nie kompromisem, który jest zakazem". - To jest kwestia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i kobiet w Platformie - dodała Marta Lempart. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja Marta Lempart Platforma Obywatelska

Jastrzębowski: opozycja straciła tożsamość, Strajk Kobiet traci na znaczeniu

- Opozycja nie wie jak się zachowywać, straciła swoją tożsamość. Platforma Obywatelska - chadecka partia - zastanawia się nad tym, jakie stanowisko ma podjąć w sprawie aborcji. Natomiast Strajk Kobiet i pani Marta Lempart będą tracić znaczenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku. Gośćmi audycji byli także: Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska strajk kobiet Marta Lempart opozycja

"Stała się wrogiem własnej rewolucji". Siewiereniuk-Maciorowska o Lempart

- Marta Lempart jest już niewygodna, zużyła się, krytykują ją ludzie z jej własnego grona. Ten schemat powtarzał się podczas rewolucji francuskiej i bolszewickiej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"), komentując informacje, że politycy opozycji odcinają się od liderki Strajku Kobiet. Gościem audycji był również Marian Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Rachoń aborcja

"Lempart stała się nieco kłopotliwa". Niespodziewany komentarz w TOK FM

- Twarz Marty Lempart, niestety mówię to z przykrością, na czele Strajku Kobiet stała się nieco kłopotliwa. Ten radykalizm na dłuższą metę ludzi nie porywa i to widać teraz po protestach, które są o wiele mniej liczne - powiedziała na antenie TOK FM dziennikarka "Kultury Liberalnej" Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
Zobacz więcej na temat:  Marta Lempart strajk kobiet aborcja protest społeczeństwo POLSKA

Tomasz Sakiewicz: opozycja będzie miała przez Martę Lempart ogromny kłopot wizerunkowy

- Marta Lempart jest idealnym wyobrażeniem przeciwnika PiS - agresja, przemoc, nawoływanie do obalenia rządu. Nie może być lepszego prezentu dla PiS niż ona - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, publicysta, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel POLSKA protest aborcja prawa człowieka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny Warszawa Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Marta Lempart opozycja

Publicysta: siła protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji, napędza je niezgoda na wyniki wyborów

- Wydaje się, że siła i agresja protestów nie wynika do końca ze sprawy aborcji. Wydaje się, że głównym elementem, który jest sprężyną napędzającą te protesty, jest niezgoda na wynik wyborów z jesieni. Część polskiego społeczeństwa uważa, że ma zawsze rację i ich poglądy są najbardziej światłe i tylko one mogą być realizowane i mogą wygrywać. Każde inne opinie, sądy mogą być tylko mniejszościowe, mogą być elementem tworzącym kontrast dla światłych poglądów - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski z Radia Wnet. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny protest aborcja Marta Lempart lewica Tadeusz Płużański

FELIETON Śmiertelnie groźny matriarchat

Matriarchat to nazwa ustroju politycznego, w którym kobiety rządzą mężczyznami. Pojęcie to zostało stworzone przez Johanna Jakoba Bachofena w 1861 r. Zwolennicy matriarchatu wierzyli, że w czasach prehistorycznych społeczności skoncentrowane były wokół kobiety żywicielki. Dzisiaj historycy są zgodni, że epoka matriarchatu nigdy nie istniała. Wiele osób żywi jednak przekonanie, że gdyby to kobiety, a nie mężczyźni, miały większy wpływ na historię świata, byłaby ona opowieścią o zgodnym współżyciu narodów i państw. Czy słusznie?
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski felieton strajk kobiet protest Marta Lempart POLSKA

"Dziwię się, że ta sprawa wywołuje tak szalone emocje". Jan Pietrzak o protestach po publikacji wyroku TK

- Potrzebna była zmiana pewnego punktu w przepisach aborcyjnych. Tego dokonano, to zostało zatwierdzone. Nie widzę tutaj jakiegoś rewolucyjnego momentu, który powodowałby takie szaleństwo, jakie obserwujemy w wykonaniu histerycznych grup jakichś emocjonalnych pań - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Pietrzak. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny protest aborcja Marta Lempart lewica Jan Pietrzak Antoni Trzmiel

Protesty ws. wyroku TK. Jakub Pacan: lewica idzie w stronę rewolucyjną, taka forma odstrasza Polaków

- Z jednej stron jest to temat odgrzewany, on zawsze będzie do czerwoności rozbudzał emocje. Myślę, że nie zamknie się to w kilku dniach. Natomiast nie będzie też to trwało wiecznie. Skupienie uwagi publicznej wokół jednego tematu, a jeszcze forma wprowadzania tego tematu do agendy, jak robi to pani Marta Lempart, czyli liderka Strajku Kobiet, powoduje, że Polacy się tego boją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA Magdalena Złotnicka strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny protest aborcja Marta Lempart lewica

DEBATA PORANKA "Radykalne hasła, obrzydliwy sposób działania". Tomasz Sakiewicz o Strajku Kobiet

- Radykalne hasła, obrzydliwy sposób działania, skrajna agresja, poniżanie ludzi odstraszają wielu umiarkowanych Polaków. Jej projekt osłabia opozycję, głównie lewicę. Marta Lempart i Strajk Kobiet to duży prezent dla PiS - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet protesty w Warszawie Marta Lempart aborcja Trybunał Konstytucyjny społeczeństwo Polskie Radio 24