Polskie Radio
Section05
Marta Lempart

Marta L. oskarżona. Liderce "Strajku Kobiet" grozi kara więzienia

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej aktywistce i liderce "Strajku Kobiet" Marcie L. Kobiecie postawiono dwa zarzuty. Odpowie za pomówienie i znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, których nazwała m.in. "mordercami w polskich mundurach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet sąd sądownictwo straż graniczna regiony Warszawa Marta Lempart

Nowy Program PO przysporzył jej sojuszników? Wśród nich Marta Lempart ze Strajku Kobiet

Donald Tusk zapowiedział niedawno proaborcyjną "kampanię" w Polsce. Podkreślił również, że będzie domagał się większych praw dla par homoseksualnych a także debaty o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Deklaracje te spotkały się z uznaniem propagatorki przerywania ciąż - Marty Lempart, która określiła środowiska lidera PO jako swoich "sojuszników".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO Marta Lempart strajk kobiet polityka społeczeństwo

FELIETON Lempart i przyjaciele na wojnie z polskością. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas niedawnej proaborcyjnej manifestacji pod Sejmem Marta Lempart obraziła haniebnie polskich mundurowych broniących granic ubliżając im od morderców dzieci. Czy to efekt zjawiska znanego w psychologii projekcją, czyli przypisywania innym własnych intencji? - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy polityka Marta Lempart KOD obywatele RP granica Białoruś migracja imigranci w Europie aborcja straż graniczna Wojsko Polskie miłosz manasterski felieton

Poseł Nowej Lewicy broni zachowania Lempart: prawo do aborcji jest święte

- Kobiety będą protestowały w taki sposób, w jaki uznają za stosowne, ponieważ ich prawa są bezczelnie zabierane w ich kraju i prawo takie jak prawo do aborcji jest święte - oświadczyła poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy, komentując bulwersujące zachowanie Marty Lempart przed siedzibą PiS i wobec pani tam sprzątającej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka aborcja kobieta Marta Lempart

"W Polsce nie ma nastrojów rewolucyjnych". Prof. Mieczysław Ryba o Strajku Kobiet

- Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, teraz Strajk Kobiet - wszystkie miały swoje 5 minut tylko. Później już to wszystko przygasało. Nie ma nastrojów rewolucyjnych w Polsce w tej skali, której oni by oczekiwali. A politycy kalkulują proporcje sił. Jeśli jest ktoś niepotrzebny, nic nie dodaje, a nie daj Boże jeszcze obciąża, to takiego kogoś się po prostu najnormalniej w świecie odstawia na bok - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba POLSKA polityka strajk kobiet Marta Lempart opozycja

Prof. Jabłoński: Lewica zyskała nową twarz. Jednym ruchem odcięła się od Marty Lempart

- Lewicy udało się odciąć od Marty Lempart i jej towarzyszek jednym sensownym ruchem. Lewica zyskała nową twarz. Jest ona połączona w pewien sposób z Aleksandrem Kwaśniewskim. To on jako pierwszy publicznie, zdecydowanie zaapelował, żeby ponad podziałami politycznymi popierać Fundusz Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Prawo i Sprawiedliwość strajk kobiet Marta Lempart Krajowy Program Odbudowy PiS Aleksander Kwaśniewski

Festiwal hipokryzji polityków opozycji. "Wspierają" osoby z zespołem Downa, a chcą aborcji na życzenie

Corocznie 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami chorymi wielu ludzi zakłada skarpetki nie do pary. W akcji wzięło udział część polityków opozycji. Sęk w tym, że te same osoby popierają aborcję na życzenia i angażują się w Strajk Kobiet. Jak to możliwe, że godzą te dwa, wzajemnie wykluczające się, poglądy?
Zobacz więcej na temat:  aborcja zespół downa dziecko dzieci społeczeństwo opozycja Lewica Razem Marta Lempart POLSKA

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Adrian Klarenbach strajk kobiet Marta Lempart aborcja demonstracje

"Wreszcie opowiedziała się za legalizacją". Lempart chwali PO za propozycje ws. aborcji

- To, że wszystkie partie zajęły stanowisko, to, że ja teraz mogę mówić, która partia co mówi o aborcji, to jest wielki sukces ludzi - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET Marta Lempart. Jej zdaniem, "PO wreszcie opowiedziała się za legalizacją, a nie kompromisem, który jest zakazem". - To jest kwestia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i kobiet w Platformie - dodała Marta Lempart. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja Marta Lempart Platforma Obywatelska