X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
straż miejska

Nocą między grobami. Tak straż miejska "poluje" na hieny cmentarne

1 listopada Koścół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, następnego dnia w Zaduszki wspominamy wszystkich zmarłych. To czas refleksji i wspomnień bliskich, którzy odeszli. Odwiedzamy cmentarze, by posprzątać, zanieść kwiaty, zapalić znicze. Może się jednak zdarzyć, że po pozostawionych przedmiotach już następnego dnia nie będzie śladu, a grób zostanie wyczyszczony przez tzw. hieny cmentarne. Walkę z nimi prowadzi straż miejska. Jak wygląda to w praktyce, sprawdził reporter portalu polskieradio.pl, który dołączył do patrolu i wybrał się nocą na cmentarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż miejska Wszystkich Świętych

Samorządowe fotoradary wracają do Warszawy

Zgodnie z obowiązującym prawem, organy samorządowe nie mogą korzystać już z urządzeń rejestrujących na drogach. Teraz warszawskie fotoradary, należące do straży miejskiej, znów jednak będą monitorowały stołeczne ulice. W Magazynie Samorządowym o sprawie mówił Marcin Flieger z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa fotoradar straż miejska samochód transport bezpieczeństwo na drodze