Kobiety są marginalizowane w zawodzie operatora? Stowarzyszenie Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych PSC przyznało wyróżnienia dla najlepszych operatorów. Laureatką nagrody za najlepsze zdjęcia dla filmu dokumentalnego jest Zuzanna Zachara-Hassairi. - Cieszę się z tej nagrody jako kobieta, bo czuję, że jesteśmy marginalizowane w zawodzie operatora - mówiła w audycji Ryszarda Jaźwińskiego "Trójkowo filmowo". Zobacz więcej na temat: kino FILM nagroda zdjęcia
Czy ptaki relaksują się podczas lotu? Przy ładnej pogodzie latanie jest przyjemne dla ptaków. Kiedy pada deszcz i jest zimno, starają się unikać latania i ukrywają się w suchych miejscach. Generalnie ptakom łatwiej się jednak lata niż... chodzi. Są jednak takie gatunki ptaków, które od latania i chodzenia wolą... pływanie. Takim przykładem są pingwiny. Zobacz więcej na temat:
Z więzienia do DPS. Mazur: Cyba nie stanowił zagrożenia - Nie było takiej sytuacji, żeby Ryszard Cyba został wypuszczony, wyszedł i poruszał się gdziekolwiek swobodnie - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Dariusz Mazur, argumentując, dlaczego jego zdaniem Ryszard Cyba nie stanowił zagrożenia dla innych, kiedy był w przytułku dla bezdomnych. Zobacz więcej na temat: Renata Grochal POLSKA prokuratura Ryszard Cyba sądownictwo zabójstwo
Jak umierać bez godności? O śmierci nieco inaczej Słów kilka o tym jak myślenie o śmierci może powodować kolizje drogowe, że lepiej wybierać urnę samemu i że nie warto uczyć się języków obcych, skoro za chwilę można zejść z tego świata. Zobacz więcej na temat:
Po 63. urodzinach Trójki Ogród przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie kwitnie, w pierwszym kwietniowym wydaniu rozmawialiśmy optymistycznie. Naszymi gośćmi byli: Olena Leonenko-Głowacka - aktorka, tancerka, ale nade wszystko pieśniarka, Przemysław Wyszyński, który asystuje Janowi Englertowi i w Teatrze Narodowym w Warszawie przygotowuje ostatnią za swojej dyrekcji premierę oraz Grzegorz Damięcki, który debiutuje w Teatrze Ateneum w Warszawie w roli reżysera. Odwiedziły nas także dwie młode artystki: Zoya Wygnańska, kostiumolożka oraz Olga Michaluk, scenografka. Zobacz więcej na temat:
Mika Urbaniak - wsparcie działa jak najlepsze lekarstwo Mika Urbaniak - urodzona i mieszkająca przez pierwsze lata życia w Nowym Jorku polska wokalistka, najczęściej łącząca takie gatunki muzyczne jak jazz, R&B i hip-hop. Talent muzyczny odziedziczyła po rodzicach - Urszuli Dudziak i Michale Urbaniaku. W rozmowie w trójkowym studiu niezwykle otwarcie opowiedziała o chorobie afektywnej dwubiegunowej, z którą zmaga się od lat, a także o pośrednio wynikających z niej uzależnieniach oraz o tym, jak wiele wsparcia otrzymała od bliskich jej osób i długiej drodze do zdrowienia, która w końcu doprowadziła do niezwykle szczęśliwego życia. Zobacz więcej na temat:
Dlaczego uzależniamy się od leków? Audycja Krzysztofa Łoniewskiego Polskie społeczeństwo jest mocno dotknięte problemem nadużywania leków oraz uzależnienia od różnych substancji. Goście audycji: Jagoda Władoń-Wilecka, specjalistka psychoterapii uzależnień (MONAR), Justyna Bryk ze Społecznej Inicjatywy Narkopolityki i prof. Krzysztof Filipiak, kardiolog, przew. Zespołu ds. Polityki Lekowej i Farmakoterapii (NIL). Zobacz więcej na temat:
"Mam to na końcu języka" ...i nie mogę sobie przypomnieć słowa. Tym razem Mateusz Adamczyk wyjaśnia pewien psycholingwistyczny efekt zapominania słowa, którego aktualnie potrzebujemy. I podpowiada, jak poradzić sobie z tego rodzaju luką w pamięci. Zobacz więcej na temat:
Mika Urbaniak nie o muzyce. Opowieść o drodze do szczęśliwego życia Hip-hopowa dusza o jazzowych korzeniach? Tak można z pewnością powiedzieć o Mice Urbaniak. Urodzona i mieszkająca przez pierwsze lata życia w Nowym Jorku polska wokalistka w swojej twórczości chętnie łączący właśnie jazz i hip-hop z R&B. W audycji "OdNowa" opowiada niezwykle otwarcie o chorobie afektywnej-dwubiegunowej, z którą zmaga się od najmłodszych lat, a także o pośrednio wynikających z niej uzależnieniach. Zobacz więcej na temat: Mika Urbaniak Joanna Mielewczyk zdrowie psychiczne zdrowie
Czy grozi ci pracoholizm? Naukowcy opracowali pierwszy na świecie test Pracoholizm to zaburzenie równowagi miedzy pracą i życiem osobistym. Coraz częściej pragnienie zawodowego sukcesu przeradza się w nałóg, a to zagraża zdrowiu czy nawet życiu uzależnionych. Zespół naukowców pod kierownictwem prof. Edyty Charzyńskiej opracował pierwszy na świecie test na pracoholizm. Na czym on polega, sprawdzaliśmy w audycji "Zapraszamy do Trójki". Zobacz więcej na temat: praca psychologia POLSKA
"Śmiejący się pies". Czyta Marcin Hycnar. Odc. 12 (ostatni) Nowa powieść Krzysztofa Vargi "Śmiejący się pies". Pół żartem i pół serio. Po stronie żartu jest tytułowy pies Ziutek o melancholijnym spojrzeniu, ale zawsze uśmiechnięty (jamnik?). Po stronie "serio" jesteśmy my, bo myśli nasze są niestety nie najweselsze. Popadamy w rozmaite uzależnienia, w depresje, zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy bez winy i że jesteśmy, nawet najbardziej przytomni i aktywni, bezsilni… Zobacz więcej na temat:
Przed kinowym debiutem "Utraty równowagi" Studium manipulacji w filmie Korka Bojanowskiego "Utrata równowagi". To kolejny po "Błaznach" Gabrieli Muskały, film o przemocy i manipulacjach, jakie mogą mieć miejsce w środowisku młodych aktorów. Po projekcjach festiwalowych już w maju film doczeka się swojej oficjalnej premiery kinowej w Polsce. W głównej roli w filmie zobaczymy Nel Kaczmarek. Zobacz więcej na temat:
Nel Kaczmarek w Trójce. Opowiada o filmie "Utrata Równowagi" "Utrata równowagi" Korka Bojanowskiego to kolejny po "Błaznach" Gabrieli Muskały film o przemocy i manipulacjach, jakie mogą mieć miejsce w środowisku młodych aktorów. Po projekcjach festiwalowych już niedługo film doczeka się swojej oficjalnej premiery kinowej - na wielkie ekrany w Polsce trafi na początku maja. W głównej roli w filmie zobaczymy Nel Kaczmarek, która była gościnią Ryszarda Jaźwińskiego w audycji "Fajny Film". Zobacz więcej na temat: Ryszard Jaźwiński Nel Kaczmarek film polski kino