Polskie Radio
Section05
turystyka

Rośnie zainteresowanie węgierskich turystów zimowym wypoczynkiem w Polsce

Ciekawa oferta, umiarkowane ceny, nowoczesne obiekty i smaczna kuchnia - powodów, dla których zagraniczni turyści wybierają wypoczynek w Polsce jest naprawdę sporo. Tej zimy szczególnie przekonujące okazały się one dla turystów z Węgier, którzy nie tylko licznie zdecydowali się odwiedzić Zakopane i Kraków, ale też chętnie sięgali do portfeli, płacąc za nocleg więcej niż rodzimi turyści - wynika z analizy ekspertów platformy Nocowanie.pl.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Zakopane Węgry Czechy Kraków Trójmiasto

Rozwój lotnisk w Polsce. Maciej Lasek nie wyklucza powrotu do inwestycji na Okęciu

- Niezależnie od decyzji, jaka zostanie podjęta w sprawie lotniska centralnego, jesteśmy już zakładnikami ograniczonej przepustowości na Okęciu - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek. Dodał, że jest możliwy bardzo szybko powrót do inwestycji na Lotnisku Chopina. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny transport logistyka lotnictwo lotnisko w Modlinie Lotnisko Chopina Okęcie LOT turystyka

Mazowsze: powstanie ponad tysiąc kilometrów tras rowerowych

Na Mazowszu powstanie 1100 km dróg rowerowych. Samorząd województwa podpisał właśnie dwie pierwsze umowy dotyczące koncepcji budowy około 550 km tras. Chodzi między innymi o odcinki łączące Warszawę z województwami: podlaskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Inwestycja jest częścią dużego projektu o nazwie EuroVelo. Ma szansę na wsparcie z funduszu Polska Wschodnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA turystyka rower green velo Mazowsze

"Z głową w górach". Sienna, czyli narty, wycieczki i uran [ZOBACZ WIDEO]

Sienna to kolejny przystanek akcji Polskiego Radia "Z głową w górach". Ten zimowy kurort to wieś, w której znajduje się jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. - Nasz pomarańczowy Jedynkowy namiot jest u podnóża Czarnej Góry - przywitał słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia Maciej Walecki.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Z głową w górach Sienna jaskinia Jaskinia Niedźwiedzia narty Sława Bieńczycka Maciej Walecki

"Z głową w górach". "Muzyczna Jedynka" prosto z Siennej

Trwa akcja "Z głową w górach". Kolejnym przystankiem na naszej zimowej trasie jest Sienna, wieś, w której znajduje się jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich - Czarna Góra. To kompleks tras narciarskich i nartostrad położony na północno-wschodnich stokach Czarnej Góry (1205 m n.p.m.) i Żmijowca (1153 m n.p.m.) na ziemi kłodzkiej. 
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Sienna dolnośląskie Z głową w górach turystyka

Jakie błędy w górach najczęściej popełniają turyści? Reportaż "Uwaga, góry!" [POSŁUCHAJ]

Dwóch mężczyzn zginęło w wyniku upadku z północnych zboczy Śnieżki do Kotła Łomniczki. Tragedia wydarzyła się 30 stycznia, a dwa dni wcześniej lawina porwała i zasypała turystę w okolicach Kondrackiej Przełęczy w Tatrach. Jakie błędy w górach najczęściej popełniają turyści i jak się tych błędów ustrzec? O tym w reportażu Jakuba Tarki pt. "Uwaga, góry!". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Jakub Tarka góry GOPR wypadek turystyka pr poleca