Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Karpiński

Cenzura w Onecie? Portal opublikował, usunął i przywrócił artykuł o Karpińskim

Redaktorzy portalu Onet powołując się na ustalenia portalu tvp.info opublikowali w czwartek rano artykuł dotyczący "nowych przecieków z prokuratury" ws. afery śmieciowej z udziałem Włodzimierza Karpińskiego. Jednak po krótkim czasie publikacja została usunięta - zauważył portal tvp.info i dodał, że po tym, jak opisał tę sytuację, artykuł ponownie pojawił się na stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVPinfo onet Włodzimierz Karpiński cenzura

Afera korupcyjna z Włodzimierzem Karpińskim. Prokuratura ujawnia nowe szczegóły

Portal tvp.info dotarł do szczegółów sprawy podejrzanego o korupcję Włodzimierza Karpińskiego, który wyszedł z aresztu i objął mandat europosła. Jak czytamy, według prokuratury ze strony polityka PO istnieje "niezwykle silna obawa matactwa", co może zaszkodzić prowadzonemu w tej sprawie śledztwu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura korupcja Włodzimierz Karpiński

Korupcyjne zarzuty nie przeszkadzają w PE. Karpiński powitany przez przewodniczącą

Otwierając w poniedziałek listopadową sesję plenarną Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, przewodnicząca PE Roberta Metsola powitała wśród europosłów Włodzimierza Karpińskiego (PO) i Witolda Pahla (PO). Karpiński dzięki zapisom proceduralnym uzyskał mandat europosła, choć ciążą na nim zarzuty korupcyjne i przebywał w areszcie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Strasburg Włodzimierz Karpiński korupcja

Karpiński z aresztu trafił do Brukseli. Politycy Suwerennej Polski: decyzja Hołowni jest skandaliczna

Posłowie Suwerennej Polski skrytykowali podczas briefingu prasowego w parlamencie postanowienie marszałka Sejmu o objęciu mandatu europosła przez Włodzimierza Karpińskiego. Rzecznik partii Jacek Ozdoba stwierdził, że decyzja Szymona Hołowni jest skandaliczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

Podejrzany o korupcję Karpiński na wolności. Zdecydował Hołownia. Kaleta: wygrał partyjny interes

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skomentował w mediach społecznościowych wyjście na wolność Władysława Karpińskiego podejrzanego o korupcję. - Marszałek Sejmu nie musiał automatycznie podejmować decyzji w tej sprawie - stwierdził. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Marszałek Sejmu Szymon Hołownia Włodzimierz Karpiński Parlament Europejski Ministerstwo Sprawiedliwości

Włodzimierz Karpiński europosłem. PE potwierdził jego mandat

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie oficjalnie potwierdziło, że Włodzimierz Karpiński otrzymał mandat europosła i zastąpi wybranego do Sejmu Krzysztofa Hetmana. Cały Parlament Europejski zostanie poinformowany o tym na sesji plenarnej w poniedziałek w Strasburgu. Wtedy decyzję o objęciu mandatów przez nowych europosłów ogłosi przewodnicząca Europarlamentu Roberta Metsola.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Karpiński Unia Europejska sąd areszt Beata Płomecka

Rafał Bochenek o Szymonie Hołowni: nie za dobrze zaczyna

Rafał Bochenek powiedział, że nowy marszałek Sejmu Szymon Hołownia "nie za dobrze zaczyna". - Co szczególnie bulwersuje, jeśli chodzi o działania marszałka Hołowni, to decyzja, jaka została przez niego podjęta w ostatnich godzinach i dotyczy bezpośrednio Włodzimierza Karpińskiego - podkreśłił rzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Karpiński Unia Europejska sąd areszt Szymon Hołownia Sejm

"Symboliczne jest to, jak ta władza zaczyna swoje rządy". Sellin o decyzji Hołowni ws. Karpińskiego

- Jedną z pierwszych ważnych decyzji marszałka Sejmu jest podpisanie dokumentu, który oznacza, że Włodzimierz Karpiński wychodzi z aresztu i obejmuje mandat europosła. To bardzo symboliczne, jak ta władza zaczyna swoje rządy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin Polskie Radio 24 Włodzimierz Karpiński Szymon Hołownia Platforma Obywatelska polityka

"Symbol nowej koalicji". Rzecznik PiS o uwolnieniu Włodzimierza Karpińskiego

- Uwolnienie z aresztu Włodzimierza Karpińskiego, który ma poważne zarzuty korupcyjne i objęcie przez niego mandatu europosła, to wydatny symbol nowej koalicji; rękami Hołowni Tusk realizuje politykę bezkarności wobec starych kumpli i odmrażania układu - napisał rzecznik PiS Rafał Bochenek na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa CBA korupcja Włodzimierz Karpiński Rafał Bochenek polityka

"Odmrażanie starego układu". Mariusz Błaszczak o uchyleniu aresztu Włodzimierzowi Karpińskiemu

- Już wiemy, że likwidacja zamrażarki sejmowej, którą zapowiadał marszałek Szymon Hołownia będzie polegać na odmrażaniu starego układu i niezwłocznym procedowaniu spraw, które uchylają areszt kumplom Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. - Wstydu nie macie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa CBA korupcja Włodzimierz Karpiński Mariusz Błaszczak

"Z celi do Brukseli", "skandal na skalę europejską". Fala komentarzy po wyjściu Karpińskiego z aresztu

Włodzimierz Karpiński - były minister skarbu państwa w rządzie PO-PSL, podejrzany w tzw. aferze śmieciowej - wychodzi na wolności z aresztu tymczasowego. Taką decyzję podjęła Prokuratura Krajowa ze względu na objęcie przez Karpińskiego mandatu europosła. Na serwisie X (dawny Twitter) wylała się fala krytyki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Karpiński Unia Europejska sąd areszt

Bochenek: "rewolucja moralna" ma dziś twarz Włodzimierza Karpińskiego

W środę rzecznik PiS Rafał Bochenek ocenił, że "dzień po wyborach w zapomnienie odeszły wszelkie, szumne deklaracje o podnoszeniu standardów". - "Rewolucja moralna" ma dziś twarz Włodzimierza Karpińskiego, nowe zasady i standardy, o których mówili politycy PO i Trzeciej Drogi, to zapewnianie bezkarności - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Karpiński korupcja Szymon Hołownia polityka Europa Parlament Europejski