Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images

Stoisko z pamiątkami, a może lody lub zapiekanki – co warto wziąć pod uwagę? A może to czas, by rozwinąć biznes całoroczny? Na początek ważne jest przede wszystkim to, że taki przedsiębiorca sezonowy ma takie same prawa i obowiązki, jak przedsiębiorca całoroczny – prowadzenie ewidencji, płacenie podatków etc.

- Jeśli biznes ma działać tylko dwa, trzy miesiące, to warto się zastanowić, czy warto jest w taką firmę inwestować, moim zdaniem, lepiej zainwestowac w wakacje i zastanowić się nad biznesem całorocznym - radził w Czwórce Tomasz Jaroszek, redaktor portalu bankier.pl.

Jeśli jednak, ktoś mimo wszystko chciałby na czas wakacji otworzyć na przykład nadmorską budkę z hot dogami, to warto wysłuchać materiału Ani Depczyńskiej, która sprawdziła w Czwórkowym "Poranku" jak zrobić to legalnie.

bch
Czytaj także

Drogie Euro 2012. Ceny jedzenia i wynajmu mieszkań nas dobiją?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 20:00
Ile będzie kosztowało wynajęcie pokoju w centrum Warszawy podczas Euro 2012? Jak będą się kształtowały ceny piwa i przekąsek? Posłuchaj czwórkowych rozmów o nadchodzących mistrzostwach Europy w piłce nożnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plaża tylko dla psów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 08:00
Symbol przekreślonego psa, to oznaczenie, które możemy znaleźć przy wielu zejściach na plażę. By umożliwić czworonogom legalny wypoczynek nad morzem władze w Gdyni wyznaczyły dla nich specjalną strefę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińskie przygotowania do Euro

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 17:50
Euro 2012 już tuż, tuż... Sprawdziliśmy, jakie nadzieje wiążą z nim młodzi Ukraińcy i czy sprawa Julii Tymoszenko nie pokrzyżuje planów organizatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowód wdzięczności czy już łapówka?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 09:00
Czekoladki, koniak, kwiaty - to one często występują w roli łapówek, czasami jednak są zwykłym dowodem wdzięczności. Jak to odróżnić i czy komuś powinniśmy wręczać tego typu prezenty sprawdzała Olga Mickiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie najlepiej szukać pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:00
Coraz mniej osób próbuje znaleźć zajęcie z pomocą przeznaczonych do tego urzędów, coraz więcej decyduje się na szukanie pracy w Internecie. Tam niestety na kandydatów czeka wiele pułapek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjaliści IT wciąż na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 09:00
Od stycznia najwięcej ogłoszeń o pracę W Polsce dotyczyło branży informatycznej. Badania wykazują, że najprawdopodobniej ta sytuacja nie zmieni się przez najbliższe 10 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mało jest w Polakach smutku

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 10:00
Choć sondaże wskazują, że Polacy to naród szczęśliwy, to Hanna Bogoryja Zakrzewska znana reportażystka radiowa uważa, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, z kim rozmawiamy i czego chcemy się dowiedzieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie bądź leniem, czytaj ze zrozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 17:00
Większość z nas odpuszcza sobie trudną lekturę paragrafów podpisywanych umów, z optymistycznym przekonaniem, że "jakoś to będzie". Skutki takiego podejścia mogą być opłakane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo jazdy - idą zmiany

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 11:13
Żeby zdać prawo jazdy już nie wystarczy wkuć testów na pamięć. Szykują się nowe formy testów - egzamin teoretyczny będzie miał dwie części.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Self-publishing, czyli wydaj swoją książkę sam!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 09:00
Rynek wydawniczy ulega nowej modzie, która może go całkowicie odmienić. Zamiast liczyć na łut szczęścia w wydawnictwie, pisarze wydają swoje dzieła w internecie.
rozwiń zwiń