X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Europa porozumie się w sprawie imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 18:00
– Tak jak w wielu innych kwestiach, także w kontekście imigrantów mamy Europę dwóch prędkości – mówił w "Pulsie świata" publicysta Agaton Koziński.
Audio
  • Czy Europa ma szansę porozumieć się w sprawie imigrantów? (Puls świata/Dwójka)
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas szczytu Unii Europejskiej w BrukseliFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W Brukseli rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej, a tuż przed nim odbyło się spotkanie 11 przywódców, którzy zgodzili się na to, by przyjąć imigrantów pochodzących z Turcji. Zdaniem Martina Schulza nie jest to wyraz podziału wewnątrz wspólnoty, lecz braku jej przygotowania do solidarnego rozwiązania problemu.

Agaton Koziński mówił w Dwójce m.in. o tym, na czym polega brak porozumienia w Unii Europejskiej, a także zwrócił uwagę, że w dyskusjach o napływie imigrantów nie dotyka się właściwie samego sedna problemu, jakim jest postawa Niemiec i jej "klasyczna euronaiwność".

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Agaton Koziński (dziennikarz, publicysta)

Data emisji: 17.12.2015

Godzina emisji: 17.45

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Milion Afrykańczyków patrzy na Europę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 19:12
- Nie da się ludzi odciąć od marzeń. Nie da się im wybić z głowy prób zmiany swojego położenia – mówił afrykanista Jędrzej Czerep, komentując pierwsze ustalenia polityków zebranych na maltańskim szczycie ws. kryzysu migracyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wsparcie Turcji rozwiąże kryzys uchodźczy?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 20:20
Na Malcie zakończyły się dwa szczyty w sprawie uchodźców - jeden unijny, drugi europejsko-afrykański. Liderzy państw Europy dyskutowali o tym, jak poradzić sobie z kryzysem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE nie przetrwa bez szczelnych granic?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 19:18
- W mojej ocenie ataki w Paryżu skończą myślenie o kryzysie imigracyjnym jako problemie humanitarnym, a uruchomią myślenie w kategoriach problemu bezpieczeństwa - mówił w Dwójce dr Przemysław Biskup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fiasko integracji. Przybysze z kolonii idą na dżihad

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 10:00
Większość ludzi odpowiedzialnych za niedawne zamachy we Francji to osoby z europejskim obywatelstwem. Jak to się dzieje, że przystępują do Państwa Islamskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa Schengen tylko dla przyjmujących uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:02
W 10. rocznicę swoich rządów Angela Merkel ogłosiła warunki działania strefy Schengen, które ściśle wiążą się z solidarnym podziałem uciekinierów z Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurdystan woła o pomoc. Czy świat odpowie?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:00
– W naszym kraju na pięć i pół miliona Kurdów przypada prawie dwa miliony uchodźców – mówił Ziyad Raoof, przedstawiciel rządu irackiego Kurdystanu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy uda się zatrzymać falę uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:00
– Trudno mówić o jej zatrzymaniu, na pewno jednak powinniśmy myśleć, w jaki sposób ją kontrolować – mówił Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel - "Człowiek Roku" w kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 19:38
- Dzisiaj nikt w niemieckiej chadecji poważnie nie mówi, że można byłoby ją zastąpić. A to przecież normalna: gdy przywództwo znajduje się w kryzysie, zaczyna się dyskusja na ten temat. Istnieje jednak lęk przed skutkami odejścia kanclerz Angeli Merkel - mówił w Dwójce Janusz Reiter.
rozwiń zwiń