X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleksander Kwaśniewski

Okoliczności śmierci Barbary Blidy

O przyczynach możemy mówić bardzo wielu i one są na pewno bardzo różne, ale te patologie dotyczące przede wszystkim działań o charakterze korupcyjnym nie są tajemnicą. (...) Problem raczej dotyczył tego, że do tej pory prokuratura i instytucje za to odpowiedzialne nie potrafiły znaleźć mechanizmów, które pozwoliłyby jej na podjęcie tych działań, do których są zobowiązane.
Zobacz więcej na temat:  ABW Aleksander Kwaśniewski Barbara Blida fakt mieszkanie Sygnały Dnia

PiS to partia bez moralności

Dla nas sprawa jest oczywista - PiS stracił moralność. Znacznie wcześniej, kiedy popełniano bardzo wiele błędów, kiedy przeforsowywano ustawy w nocy, często niezgodne z Konstytucją, a po odejściu Marka Jurka stracił również taką ideowość. Partia, która nie ma moralności, nie ma ideowości nie powinna rządzić.
Zobacz więcej na temat:  Marek Jurek polityka Sygnały Dnia POLSKA Aleksander Kwaśniewski koalicja lewica i demokraci Andrzej Celiński

Ja bym to nazwał Ruch Obrony Praw Postkomunistów

Weźmy taki przykład osocza w Mielcu (...). Stracił budżet 30 milionów złotych, w które zamieszani są przedstawiciele SLD, wręcz są postępowania karne prowadzone. I w imię obrony takich spraw dzisiaj powstaje ruch pana Aleksandra Kwaśniewskiego, dlatego że pamiętajmy, że sam pan Kwaśniewski nie ukrywa, że to, że dzisiaj następuje bardzo jasne wyjaśnienie wielu spraw, jest dla niego niepokojące, dla niego w sensie formacji politycznej.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Sygnały Dnia mieszkanie Aleksander Kwaśniewski Andrzej Lepper Niemcy

Sądzę, że to jest jakiś żart primaaprilisowy

Nie sądzę, aby Aleksander Kwaśniewski chciał kontynuować to, co robili Czumowie, Aleksander Hall i Leszek Moczulski, bo to byli ludzie, którzy założyli Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela w latach 70. w Polsce i Aleksander Kwaśniewski miał wtedy szansę, żeby się dołączyć. Z tej szansy nie skorzystał.
Zobacz więcej na temat:  polityka Bogdan Borusewicz Sygnały Dnia Aleksander Kwaśniewski Ukraina POLSKA kandydaci Prawo i Sprawiedliwość

Społeczeństwo polskie po dwóch latach

Zobaczymy go [ślad wspólnoty], jestem pewien, że go zobaczymy w ciągu dzisiejszego dnia. Natomiast rzeczywiście jest problem z jego przekładaniem się na aktywność w życiu publicznym zwłaszcza, rzadziej w życiu społecznym, bo znów można by znaleźć szereg dowodów na to, że ta polska specyfika, polska specyficzna tożsamość, polskie wartości jednak się na nasze zachowania przekładają, w życiu codziennym również.
Zobacz więcej na temat:  Karol Wojtyła Kościół POLSKA Sygnały Dnia Aleksander Kwaśniewski dzieci Solidarność tarta Rzeczpospolita