X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Godlewski

"Układ polityczny może być dla PiS bardziej sprzyjający"

- Myślę, że w końcu 2018 roku nie będzie większych zarzutów wobec premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. O tym, jakim premierem jest i będzie w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki, rozmawiali także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz publicysta Andrzej Godlewski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Beata Szydło premier pkb gus wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Godlewski Łukasz Warzecha Maciej Chudkiewicz Tomasz Wróblewski

"Alternatywa dla Niemiec to jedyni zwycięzcy tych wyborów"

Blok partii chadeckich CDU/CSU Angeli Merkel wygrał wybory parlamentarne w Niemczech. Drugi wynik uzyskali socjaldemokraci z SPD, z kolei antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) będzie w nowym Bundestagu trzecią siłą. O niemieckich wyborach mówili w Polskim Radiu 24 dr Anna Kwiatkowska-Drożdż z Ośrodka Studiów Wschodnich, ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy, politolog dr Olaf Osica, Andrzej Godlewski (Dziennik Gazeta Prawna), i Olga Doleśniak-Harczuk (Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo).
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wybory w Niemczech Angela Merkel ŚWIAT Olaf Osica Andrzej Godlewski Grzegorz Ślubowski Michał Żakowski

Priorytety w relacjach polsko-niemieckich. "Debata na temat Nord Stream 2"

W relacjach polsko-niemieckich naszą uwagę skupiają m.in. potyczki polskich rodzin z jugendamtem czy używanie słów o polskich obozach koncentracyjnych. O tym, czy właśnie te kwestie powinny najbardziej skupiać uwagę polskich polityków w relacjach polsko-niemieckich, mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Godlewski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Nord Stream 2 dzieci Andrzej Godlewski USA Rosja gaz ziemny Ukraina

"PO i Nowoczesnej ciężko będzie stworzyć front wyborczy"

– Jeżeli opozycja wystawi w kolejnych wyborach oddzielne listy, to PiS zdecydowanie wygra – powiedział Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times". Skomentował w ten sposób słowa Grzegorza Schetyny, który zasugerował możliwość połączenia sił Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniósł się także Andrzej Godlewski, publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Platforma Obywatelska Nowoczesna Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Andrzej Godlewski Agaton Koziński PiS

"Niemcy i Polacy potrzebują siebie wzajemnie"

W Berlinie prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Joachim Gauck, wezmą udział w koncercie z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrej współpracy. Jak wyglądały polsko niemieckie relacje w ostatnich latach i jakie są perspektywy współpracy? Mówili o tym goście Polskiego Radia 24: Andrzej Godlewski (dziennikarz i publicysta) oraz Tomasz Krawczyk (Klub Jagielloński).  
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Wojciech Szymański Andrzej Godlewski stosunki polsko-niemieckie Andrzej Duda Joachim Gauck

Eksperci: widać, jak zróżnicowane są poglądy Polaków

Powinniśmy pilnować, by nasze prawo nie było psute - mówił w Trójce konstytucjonalista Mariusz Bidziński. Dziennikarz Andrzej Godlewski ostrzegał przed paraliżem i podkreślał, że kierunek deklarowanych zmian powinien być jasno określony. Obaj zgadzają się, że dwa marsze w Warszawie pokazały, iż Polacy mają bardzo różne zapatrywania na to, co dzieje się w polityce.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Godlewski Damian Kwiek Mariusz Bidziński polityka Trójka Trybunał Konstytucyjny