Polskie Radio
Section05
Andrzej Godlewski

"Układ polityczny może być dla PiS bardziej sprzyjający"

- Myślę, że w końcu 2018 roku nie będzie większych zarzutów wobec premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. O tym, jakim premierem jest i będzie w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki, rozmawiali także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz publicysta Andrzej Godlewski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Beata Szydło premier pkb gus wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Godlewski Łukasz Warzecha Maciej Chudkiewicz Tomasz Wróblewski

"Alternatywa dla Niemiec to jedyni zwycięzcy tych wyborów"

Blok partii chadeckich CDU/CSU Angeli Merkel wygrał wybory parlamentarne w Niemczech. Drugi wynik uzyskali socjaldemokraci z SPD, z kolei antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (AfD) będzie w nowym Bundestagu trzecią siłą. O niemieckich wyborach mówili w Polskim Radiu 24 dr Anna Kwiatkowska-Drożdż z Ośrodka Studiów Wschodnich, ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy, politolog dr Olaf Osica, Andrzej Godlewski (Dziennik Gazeta Prawna), i Olga Doleśniak-Harczuk (Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo).
Zobacz więcej na temat:  Niemcy wybory w Niemczech Angela Merkel ŚWIAT Olaf Osica Andrzej Godlewski Grzegorz Ślubowski Michał Żakowski

Priorytety w relacjach polsko-niemieckich. "Debata na temat Nord Stream 2"

W relacjach polsko-niemieckich naszą uwagę skupiają m.in. potyczki polskich rodzin z jugendamtem czy używanie słów o polskich obozach koncentracyjnych. O tym, czy właśnie te kwestie powinny najbardziej skupiać uwagę polskich polityków w relacjach polsko-niemieckich, mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Godlewski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Nord Stream 2 dzieci Andrzej Godlewski USA Rosja gaz ziemny Ukraina

"PO i Nowoczesnej ciężko będzie stworzyć front wyborczy"

– Jeżeli opozycja wystawi w kolejnych wyborach oddzielne listy, to PiS zdecydowanie wygra – powiedział Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times". Skomentował w ten sposób słowa Grzegorza Schetyny, który zasugerował możliwość połączenia sił Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniósł się także Andrzej Godlewski, publicysta i wykładowca Uniwersytetu SWPS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Grzegorz Schetyna Ryszard Petru Platforma Obywatelska Nowoczesna Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Andrzej Godlewski Agaton Koziński PiS

"Niemcy i Polacy potrzebują siebie wzajemnie"

W Berlinie prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Joachim Gauck, wezmą udział w koncercie z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrej współpracy. Jak wyglądały polsko niemieckie relacje w ostatnich latach i jakie są perspektywy współpracy? Mówili o tym goście Polskiego Radia 24: Andrzej Godlewski (dziennikarz i publicysta) oraz Tomasz Krawczyk (Klub Jagielloński).  
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Wojciech Szymański Andrzej Godlewski stosunki polsko-niemieckie Andrzej Duda Joachim Gauck

Eksperci: widać, jak zróżnicowane są poglądy Polaków

Powinniśmy pilnować, by nasze prawo nie było psute - mówił w Trójce konstytucjonalista Mariusz Bidziński. Dziennikarz Andrzej Godlewski ostrzegał przed paraliżem i podkreślał, że kierunek deklarowanych zmian powinien być jasno określony. Obaj zgadzają się, że dwa marsze w Warszawie pokazały, iż Polacy mają bardzo różne zapatrywania na to, co dzieje się w polityce.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Godlewski Damian Kwiek Mariusz Bidziński polityka Trójka Trybunał Konstytucyjny